Na dvoudenní akci vystoupí například Fast Food Orchestra, Moja Reč nebo Jimmy Pé. Návštěvníci si budou moci vybrat hudbu ze dvou pódií. Na pláži u rybníka bude klubové pódium s velkým pivním stanem. Zadní část si pro sebe zabere koncertní Rosnička stage a stánky s občerstvením. Sedmý ročník festivalu pokračuje v sobotu také od tří hodin odpoledne.

Mlýnské nádvoří ožije hudbou

Pardubice - Když se ještě v Automatických mlýnech mlelo, temně hučely. Nyní se rozezvučí znovu, tentokrát ovšem tóny živé hudby, a to díky hudebnímu festivalu Mlýny Open Air, který začíná v pátek v 17 hodin. Na pódiu na mlýnském nádvoří zahrají mimo jiné elektroswingová kapela Mydy Rabycad, pardubická kapela Donrvetr a také kritiky oceňovaní minus123minut v čele s pardubickým rodákem Zdeňkem Bínou, kteří se loni vrátili po sedmi letech odmlky. Vstupné na místě činí 250 korun.

Z teras zazní jazzrocková hudba

Chrudim - V letošním létě se na rekonstruovaných terasách za chrudimským Mydlářovským domem koná cyklus kulturních akcí nazvaný „Bez nití - Odvázané pátky na terasách“. V rámci tohoto letního cyklu pátečních kulturních akcí se zde dnešního večera od 20 hodin představí královéhradecká jazzrocková skupina Dragons Brew. „Po koncertě bude následovat jam session, kterého se mohou zúčastnit všichni muzikanti, pro které je jazz univerzálním vyjadřovacím jazykem,“ dodávají pořadatelé.

Hlinsko hostí selské trhy

Hlinsko - Prodej zeleninové sadby, rostlin všeho druhu, ovocných stromků, ovoce, zeleniny, regionálních potravin i různého dalšího sortimentu, to je nabídka selských trhů, které se dnes konají před Orlovnou v Hlinsku v době od 8 do 17 hodin. Selské trhy se letos v Hlinsku odehrávají od března do října, a sice vždy v poslední pátek v měsíci. Výjimkou bude zářijový termín, kdy se trhy uskuteční ve čtvrtek 28. září v rámci tradičního Svatováclavského jarmarku.