Hradecký soubor v inscenaci propojí klasické drama s akrobatickými a novo-cirkusovými prvky. Divadlo Q10 uchopilo příběh milenců z Verony z pohledu umění capoeira a dalších prvků jihoamerické kultury. Ukazuje tak, že nenávist a láska se mohou odehrát kdekoliv na světě. Vstup na představení, které je součástí akce Pernštejn(l)ove, stojí 100 korun.

Obrazy Jandové přiblíží její syn

Litomyšl - Od narození akademické malířky Ludmily Jandové uplyne ve čtvrtek 79 let. Pracovníci městské galerie Litomyšl proto připravili výstavu, kde si návštěvníci mohou prohlédnout i dosud nevystavená díla. Prohlídku doprovodí svým komentářem jeden z kurátorů a zároveň syn autorky Martin Janda. Malířka ve svém díle prezentovala přírodní a církevní témata. Na prohlídku s komentářem mezi obrazy Jandové se můžete vydat dnes od patnácti hodin v galerii Domu U Rytířů.

Zchlaďte se na vernisáži výstavy

Chrudim - Lidem sužovaným aktuálně panujícími letními vedry dnes opět nabízíme odpočinek ve stínu, tentokrát propojený se zajímavým kulturním pozastavením. V kavárně Atrium Café na chrudimském Resselově náměstí se totiž dnes uskuteční vernisáž výstavy nazvané „Barevné pocity Ivetty Bouchalové“. Vernisáž expozice, sestavené z děl vytvořených akryly, kombinovanou technikou i akvarely, se uskuteční v 18 hodin. Výstava bude poté dostupná do 30. září letošního roku.

Muzeum přiblíží dějiny magie

Pardubice - Muzeum kouzel sídlící na třídě Jana Palacha v Pardubicích nabízí soukromou sbírku kouzelnických rekvizit z celého světa, která je nejrozsáhlejší v České republice a na evropské úrovni. Muzeum provede zájemce dějinami jak světové, tak české magie. Řada exponátů pochází od samotných kouzelníků a nabízí rozhled přes veškeré druhy čar a iluzí. Krom obyčejné prohlídky je možné také využít kouzelníka jako průvodce a ti, kdo chtějí kouzlení opravdu přijít na chuť, se mohou stát členy Klubu kouzel.