Amatérské hudební seskupení začne hrát v 17 hodin odpoledne, závěr vystoupení je naplánovaný na 19. hodinu. Kapela hraje tradiční českou a moravskou dechovku, občas ale zabrousí také do světa operety, nebo dokonce populární hudby. Další koncert Dechového orchestru Kulturního domu Holice se uskuteční 19. srpna v jejich domovském městě na Holických pivních slavnostech přímo před kulturním domem.

Festival v zámku

Zdechovice - Zdechovický zámek v sobotu ožije pátým ročníkem Zdechovického festivalu. Letos je na programu celodenního rodinného festivalu, jenž trvá od 10 hodin dopoledne až do půlnoci, koncert legendární kapely Rangers/Plavci, Přeloučské dechovky Vladimíra Kosiny či revivalové kapely Beatles The Bugles. Dorazivší uvidí i siláckou show, minicirkus či vystoupení kolínských mažoretek. Ti, kteří věří ve své silné paže, se mohou utkat v soutěži v páce. Děti zajisté ocení šlapací káry a koloběžky.

Blonďaté hřívy

Pardubice - Od pátku do neděle se na pardubickém závodišti představí plemeno malých koní hafling. Koní s blonďatou hřívou, kteří původně pocházejí z Tyrolska, bude na závodišti asi stovka, přijedou z celé České republiky, Rakouska, Slovenska a Německa. Na programu je výstava haflingů a sportovní šampionát v disciplínách drezura, parkur, všestrannost a spřežení. Zájemci se po areálu mohou svézt kočárem taženým haflingy či si vyslechnout odbornější informace na semináři a při diskuzi se zástupci světového svazu.

Zátiší tématem nové výstavy

Kameničky - Obecní úřad v Kameničkách zve v rámci kulturního roku 2017 do výstavní síně obecního úřadu ve dnech 6. - 31. srpna 2017 na výstavu obrazů „Zátiší v malbě“. Zahájení výstavy se uskuteční v sobotu 5. srpna v 15.00 hodin.