Od konce června nemá královéhradecké Klicperovo divadlo řádného ředitele. Ladislav Zeman ze zdravotních důvodů odešel a jeho místo dočasně zaujala  ekonomická náměstkyně Eva Mikulková. První výběrové řízení na post šéfa divadla se ale nepovedlo.

„Objevily se znepokojivé zprávy o možném sloučení dvou věhlasných hradeckých divadel – Klicperova divadla a Divadla Drak – do jednoho subjektu. Podobný krok považujeme přinejmenším za nešťastný a mnohem spíše za zásadní omyl, který by mohl nenávratně poškodit rozvoj obou institucí," vysvětlila Lenka Jaklová, hradecká zastupitelka.

Takový krok ale odmítá vedení hradeckého magistrátu. „Je to  naprostý nesmysl. Nic takového neplánujeme a nikdy o tom nepadlo ani slovo," vyvrátil obavy Josef Krofta, náměstek primátora zodpovědný za kulturu.

Obsazení místa ředitele Klicperova divadla vyvolalo na začátku letošního roku v Hradci Králové velkou diskusi. Tehdejší radní a členka správní rady Lenka Jaklová uvedla, že kolem divadla se dlouhodobě tvoří politické tlaky a v orgánech divadla je snaha odstranit Zemana z funkce. Její názory odmítli odboráři divadla. Jaklová následně v únoru na členství ve správní radě rezignovala. Na jejím místě ji vystřídal primátor Zdeněk Fink.

Zakladateli divadla jako obecně prospěšné společnosti jsou město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

Klicperovo divadlo každoročně pořádá mezinárodní divadelní festival Divadlo evropských regionů a podzimní Čekání na Václava.

Ladislav Zeman stál v čele divadla od roku 1990, za tu dobu scéna čtyřikrát získala prestižní titul Divadlo roku.