Roškotovo divadlo zažije v sobotu bezesporu výjimečnou kulturní akci. V pořadí již šestá premiéra celovečerního pořadu moderního tance Běh na dlouhou trať bude mít mimořádně sváteční ráz.

Ústecký soubor C–dance si totiž v letošním roce připomíná čtvrtstoletí úspěšné existence, jeho zakladatelka a dlouholetá vedoucí Eva Veverková, uznávaná choreografka a učitelka tance, letos oslavila významné životní jubileum. Už patnáct let také soubor C–dance a Taneční sdružení Eva pořádají v Ústí nad Orlicí Letní dny tance.

Mají se čím chlubit

Za pětadvacet let uměleckého působení sklízel soubor se svými choreografiemi úspěchy nejen na domácích jevištích, ale i v zahraničí na nejrůznějších festivalech (mj. i ve francouzském Avignonu) či tanečních seminářích. Ve svém repertoáru má několik desítek tanců a mnohé z nich se dočkaly více než padesáti repríz. V současné době vedou soubor choreografky tanečního oboru ZUŠ Jaroslava Kociana, které rovněž prošly rukama Evy Veverkové.
Jak organizátoři slibují, zítřejší galaprogram bude jedinečnou oslavou práce D–dance a Evy Veverkové. Účast přislíbila i řada osobností českého moderního tance (Pavel Šmok, Jiří Rebec, Ivanka Kubicová a další), na pódiu se jako host představí také francouzský taneční soubor Pointillés.

(rek, ký)