Nejhezčí vajíčko bylo vybíráno v rámci výstavy, která se konala v přízemí lanškrounského Domu pro seniory. Podle Blanky Svetlíkové z pořádající místní organizace Svazu tělesně postižených se akce velmi povedla. Organizátoři soutěže byli mile překvapeni zejména pestrou škálou technik, které soutěžící použili na své výrobky. K vidění byla vajíčka vytvořená klasickým způsobem, jako je barvení nebo vosková batika, ale i vejce vrtaná, drátkovaná, perníková či keramická. „Když jsme soutěž vyhlásili, vůbec jsme nečekali, že bude mít takový ohlas. Zúčastnilo se jí šestadvacet soutěžících, kteří přihlásili celkem 169 vajíček. Porota měla opravdu těžký úkol vybrat to nejkrásnější vajíčko. Nakonec se shodla na vajíčku zdobeném vrtanou technikou, jehož autorkou je paní Marcela Výtisková z Lanškrouna,“ uvedla Blanka Svetlíková. Zajímavé bylo i „dvojvejce“, které skončilo na druhém místě. Větší vajíčko, v němž bylo menší vajíčko vyrobila ze 76 metrů drátu Krasava Šerkopová z Rudoltic, do menšího vajíčka navíc usadila i porcelánovou slepičku. Třetí příčku obsadil obrázek s paličkovanými vajíčky Jaroslavy Rejentové ze Sázavy.
Porota udělila i několik zvláštních ocenění, za vajíčko zdobené bavlnkou ho získala Dagmar Brýdlová z Rudoltic, za vyškrabované vajíčko Marianna Procházková z Lanš〜krouna a za vajíčko zdobené voskovou batikou Ivana Krejzová z Králík. „Zajímavé bylo i věkové rozpětí soutěžících, nejmladší účastnicí byla studentka primy gymnázia, nejstarší pak dvaaosmdesátiletá paní,“ dodala Blanka Svetlíková.
Některé soutěžní výrobky v Domově pro seniory zůstaly a staly se součástí velikonoční výzdoby. První ročník soutěže „O nejhezčí vajíčko“ se vydařil, za rok bude uspořádán druhý ročník.