Zítra večer představí sdružení IndiviDUO se svými hudebními přáteli v Roš〜kotově divadle nový projekt nazvaný „Já nic, já muzikant“. Těsně před premiérou jsme hovořili s jedním z hlavních protagonistů pořadu Petrem Brzokoupilem, kytaristou, zpěvákem a skladatelem, „polovičkou“ IndiviDUA.


Jak se cítíte bezprostředně před koncertem?

Dolaďujeme poslední detaily a jsme trochu nervózní, jak to všechno dopadne. Ale tak je to snad správné. Kdyby nebylo nervozity, nebylo by ani tolik potřebné zodpovědnosti, a ta je při takovémto projektu nutností.

Co všechno předcházelo zítřejšímu vystoupení?

Když pominu tvorbu našich písniček, které jsme s Martinem Culkem napsali v průběhu posledních dvou let, tak asi půl roku intenzivních příprav a zkoušení. Vzhledem k tomu, že máme s muzikanty možnost scházet se jen o víkendech, tak to bylo časově i energeticky dost náročné. Občas jsme jeli na rezervu, ale snad se nám to v sobotu vrátí.

V čem se bude lišit koncert „Já nic, já muzikant“ od vašich předchozích projektů?

Snažíme se o to, aby dramaturgické pojetí našich koncertů bylo pro diváky pokaždé překvapivé, takže o tom nechci moc mluvit. Nicméně můžu slíbit, že diváci od nás uslyší asi deset úplně nových písniček, pak také staré písničky v nečekaných úpravách a uvidí i několik zajímavých hostů, kteří by letošní koncert měli jaksepatří ozvláštnit. Změny budou i co se týče muzikantů – někteří s námi budou hrát úplně poprvé, takže jsem zvědavý, jaký dojem si z divadla odnesou.

Co bude následovat po koncertě? Pustíte se hned do něčeho dalšího?

Po koncertě bude následovat velká afterparty a také dva dny spánku (smích)! Ale vážně… Budeme se věnovat projektu „Besídka aneb Vánoční mejdan ústeckých muzikantů“, který se díky nápadu Davida Kaplana uskuteční 26. prosince v orlickoústeckém kulturním domě. A na jaro příštího roku snad bude přichystána premiéra filmu Jana „Áčkyho“ Jiráska Natvrdo, který v těchto týdnech ještě dotáčíme a kam IndiviDUO bude nahrávat i hudbu. Takže práce bude jak na kostele.

Od vydání vaší první desky IndiviDUO live uplynuly už více než dva roky. Nechystáte v tomto směru něco nového?

Lhal bych, kdybych řekl, že o tom nepřemýšlíme, ale není to otázka nejbližších měsíců. Chceme mít na naši další desku dost času a také dost písniček. Vzhledem k tomu, že ji už chceme tentokrát nahrát ve studiu, musíme být stoprocentně připraveni.

Kolik lidí čekáte v sobotu v divadle? Prozraďte nám svůj tip!

Zásadně netipuji. Razím totiž heslo: lepší překvapený pesimista než zklamaný optimista. Nicméně si ale přeju, aby se na nás přišlo podívat tolik lidí, že se nám v divadle bude příjemně hrát. Když už do toho dáváme tolik času a energie, bylo by fajn, kdyby to stálo za to.