Mše svatá sloužená v místní kapli farářem Oldřichem Kučerou byla doprovázena Dětským pěveckým sborem Orlička, který vede druhým rokem při Základní škole Klášterec nad Orlicí Olga Kalášková.

Samostatné vystoupení DPS Orlička bylo velmi milým a příjemným zážitkem. Mladí zpěváčci muzicírovali s velkým nadšením. Společenskou záštitu nad konáním této akce převzal radní Pardubického kraje Roman Línek, který se nemohl z pracovních důvodů akce účastnit. Pozdravil však účastníky alespoň písemnou zdravicí, kterou přečetl zástupce ředitele Michal Vaňous.

I přes velkou nepřízeň počasí dorazilo do areálu na Žampach bezmála dvě stě návštěvníků a pouťové koláče šly na odbyt. Do bubnování kapek deště hrála skupina Monitor z Jablonného nad Orlicí pod vedením kapelníka Romana Gruse. Tančilo se s nadšením a úsměvy na tvářích též nechyběly. „Velice nás mrzí, že počasí nepřeje poklidnému posezení v našem areálu, ačkoliv částečně jsme na déšť připraveni. Navštívil nás i Domov Dědina z nedalekého Opočna a jsme moc rádi, že všechny návštěvníky deštivé počasí neodradilo,“ říká Jaromír Fabián, vedoucí realizačního týmu celé akce.

Klienti i pracovníci domova se již těší na další setkání se svými příznivci. Příležitost k tomu budou mít v pátek 11. září, kdy se bude konat Den Regionu Orlicko – Třebovsko. Jeho cílem bude právě Domov pod hradem Žampach. Zde se mj. uskuteční set〜kání starostů a jejich hostů.

(lka)