Domov pod hradem Žampach letos soutěží se svým patnáctiminutovým snímkem „Bumdyjáda“. Je to veselý příběh o dvou hrůzostrašných snech a milé, pohodové realitě.

Jedou si užít festivalovou slávu

„Bumdyjáda“ je po filmech „Jožin“, „Je tu Yetti“ a „Strom splněných přání“ v pořadí již čtvrtý film, se kterým obyvatelé domova na tento festival odjížděli. „Jedeme si užít tři dny nádherné festivalové slávy,“ prohlásil Láďa Krupa, obyvatel domova, který si zahrál ve všech čtyřech filmech.
A sláva je čeká opravdu veliká: dva promítací dny s autogramiádami herců z devatenácti soutěžních snímků z Čech, Slovenska, Slovinska a Švýcarska, třetí den slavnostní galavečer, jehož moderátorem je Tomáš Hanák, v porotě rozdává ocenění mnoho známých osobností, mj. Eva Holubová, Taťána Vilhelmová, Jan Hřebejk, Petr Vachler. K tomu obrovská limuzína s porotou a herci jezdící po Václavském náměstí, červený koberec, po něm kráčející herci a jim tleskající zástupy Pražanů, doprovodné programy, např. koncert Tam Tam Batucada. „Nejedeme do Prahy oslavovat náš film, jedeme si ho užít, jedeme se podívat na všechny další filmy a radovat se ze všech úspěchů promítaných filmů,“ svěřil se student Štěpán Novotný, jeden z tvůrců filmu.

Na festival vezli i zajímavou výstavu

Do divadla Palace odjela z Domova pod hradem Žampach na dobu trvání festivalu také fotografická výstava velkých pláten s názvem Reklama po našem… Soubor fotografií byl poprvé představen v kapli domova při sobotních Zámeckých slavnostech. Jedná se zatím o devět pláten, do konce roku by jich mělo být dvanáct. Netradiční vtipnou formou prezentují činnosti spojené s Domovem pod hradem. Na všech jsou modely právě slečny a pánové zde žijící. Po návratu z Prahy bude expozice opět umístěna v zámecké kapli i pro veřejnost.

(gr)