Pro někoho může být překvapením, jak mohli „Billové“ vydržet tak dlouho vražedné koncertní tempo, které před lety nasadili. Vydrželi a pokračují dál.

Letos začíná kapela koncertovat na konci března. Setkáte se s ní na domácích pódiích. Do zahraničí se Divokej Bill chystá na turné na britské ostrovy a dále pak na festivaly do Belgie, Polska, na Ukrajinu, do Anglie a na Slovensko.
V dubnu se uskuteční devět koncertů v kulturních domech – v první části s hostující anglickou kapelou Setha Lakemana, v druhé části s kapelou Liguére! .

V květnu se spojí Divokej Bill na osm koncertů s Čechomorem. Na pódiu se představí obě kapely v netradičním propojení a návštěvníci si budou moci vychutnat skladby v pestrých muzikantských sestavách. Desáté narozeniny Divokej Bill oslaví 7. června v domovských Úvalech na festivalu Ouvalskej bigbít, kam si přizval skupiny, s nimiž už někdy vystupoval.

Jeho hosty budou Čechomor, Tři sestry, Vypsaná fiXa, UDG, Horkýže slíže, Prohrála v kartách, Temperamento, Medvěd 009 a další.
Do jednoho dne se však všechny spřátelené kapely nevešly, a tak se 6. září bude na stejném místě – opět v Úvalech, konat druhá část oslavy za účasti Anety Langerové, kapel Wohnout, Žlutej pes, Cocotte minute, Lety mimo, Roe Deer, Apple juice…

V letní sezoně se Divokej Bill objeví na dvacítce festivalů včetně zahraničních – například na již dnes vyprodaném Beautiful Days na jihozápadě Anglie.

(zr)