„Letos nově každý večer vystoupí tři žánrově sladěné kapely, a to místo obvyklých dvou. Před hvězdami pokaždé zahrají regionální sestavy, všech pět pořadů zahájí některá kapela z Vysokého Mýta," vysvětlil novinky Vojtěch Sedláček z pořádajícího Městského klubu. Festival se uskuteční od 27. do 31. srpna, začne se vždy v osmnáct hodin, hrát se bude do půl jedenácté, všechny koncerty navštíví zájemci na náměstí Přemysla Otakara II. První večer se zaměří na alternativní muziku.
Úvodní alternativní večer zahájí místní kapela Votom potom, po ní se představí choceňská Hubero Zdepeda a Květy z Brna. Úterní pop/roc- kový program „rozjede" místní sestava W.A.F., po ní budou mít hodinu na vystoupení Mother´s Angels z Litomyšle a pak půldruhé hodiny Michal Hrůza se svou kapelou Hrůzy.
Snad nejpestřejší bude rocková středa: místní muzikanti Neeasi, trutnovský Benjaming Band (se skotskými dudami!) a jihočeský Pub Animals. Rockový by měl být také čtvrtý večer: zaujmout se pokusí českotřebovské formace Rebel Nation a Nil a po nich pražská lahůdka Blue Effect s Radimem Hladíkem, jenž zahraje na elektrickou kytaru,  další hráči z kapely pak na akustické nástroje.
Páteční závěr se ponese ve znamení směsi  žánrů v podání domácí kapely Dědovy blechy, litomyšlského hudebního seskupení Trio de Janeiro a pražské Vltavy s Robertem Nebřenským a Petrem Binderem. Pořadatelé letos vsadili na kvalitu interpretů i co nejvíce pestrou nabídku, aby si z ní mohli posluchači vybírat po celý týden podle zájmu. Festival rozšíří kulturní nabídku letních týdnů, pořadatelé věří, že přitáhne i návštěvníky z okolí. Všechny zájemce určitě zaujme, že vstupné se na žádný koncert nebude platit. (jko)