Jak dopadly výsledky ve vaší obci? Jaká byla volební účast a kdo na další čtyři roky zasedne v obecních zastupitelstvech?

Výsledky letošních komunálních voleb na Orlicku můžete sledovat na tomto odkazu:

14:47 - První sečtenou obcí na Orlicku jsou Plchovice. K volbám zde přišlo 81 procent lidí

15:47 - volební účast se obec od obce v našem kraji výrazně liší, v průměru se pohybuje kolem 50 procent.

15:50 - Zatím jsou sečetny jen nejmenší vesnice, případně některé malém okresky ve městech, odhadem jen kolem 15 procent všech hlasů.

16:59 - V senátních volbách po sečetní poloviny hlasů drtivě vede Petr Fiala (KDU-ČSL+SproK), má dvakrát tolik halsů než Stanislav Ešner (ANO)

17:08 - Volební účast v Pardubickém kraji zatím vypadá podobná té před čtyřmi lety. Tehdy se na Chrudimsku, Svitavsku a Orlicku pohybovala kolem 53 procent, jen na Pardubicku byla těsně přes 46 procent. Letos po sečtení necelé poloviny hlasů je ve všech okresech zatím zhruba 49 až 52 procent. Sečteny jsou hlavně menší vesnice a malé okrsky ve městech.

18:50 - Seznamte se: Choceňáci si zvolili nové zastupitele. Nejvíce jich má Živá Choceň

20:40 - Letohrad má svého senátora. Fiala vyhrál na plné čáře. Tisíce hlasů ale propadly

20:58 - Starosta Ústí obhájil. Oušťáci znovu ovládnou radnici, ANO na druhém místě

21:40 - Volby v Třebové: Hejtman Netolický zabodoval, Piráti totálně propadli

23:05 - Nová jedenadvacítka: Lanškrounské fórum ve městě ovládlo volby

00:32 - Po sečtení téměř všech okrsků v Pardubickém kraji už je takřka jisté, že volební účast byla letos v průměru zhruba o dva až čtyři procentní body nižší než před čtyřmi lety. Největší pokles je na Svitavsku, v minulých komunálkách tu hlasovalo 53,34 procenta voličů, letos to je 48,95 %. Naopak na Pardubicku, kde jako v jediném okrese kraje ještě není sečteno, přišel k volbám prakticky stejný počet lidí jako v roce 2018 - zhruba 46 procent voličů. 

NEDĚLE:

15:19 - "Střídání času ale řešit nebudu, i když z něho nadšený nejsem (usmívá se). Spíše se zaměřím na otázku dostupného bydlení. Chci řešit peníze na opravy a modernizace krajských silnic. Jsem totiž přesvědčený, že od počátku vzniku krajů to nebylo správně nastaveno," říká v exkluzivním rozhovoru nový senátor a letohradský starosta Petr Fiala.

16:30 - "Myslím, že to bylo zapříčiněno velkou popularitou a masivní kampaní, kterou pan Fiala měl," vysvětluje Stanislav Ešner v rozhovoru pro Deník, proč prohrál s Petrem Fialou v senátním duelu. 


Deník přinesl kompletní kandidátky všech uskupení ve všech volebních obvodech. Projít si je můžete zde:

Ilustrační fotografie.
Kdo chce vést vaši obec na Orlicku? Přinášíme kandidátky pro komunální volby

On-line reportáž z voleb můžete sledovat zde.

Orlicko rovněž letos patří mezi třetinu senátních obvodů, kde si lidé po šesti letech volí nového senátora. Výsledky můžete vidět ZDE.