Kandidátem 3PK na starostu je Zdeněk Řehák, jednatel městské společnosti Eko Bi. Pokud ale volební vyjednávání dopadnou podle očekávání, Řehák se bude muset své funkce v Eko Bi vzdát. "Kumulace těchto funkcí není pochopitelně možná. Pokud se stanu starostou, bude muset funkci ve vedení městské firmy vykonávat někdo jiný," uvedl pro Deník Řehák.

Martin Netolický
Hejtman Netolický v Třebové exceloval, Piráti však propadli. Tablo zastupitelů

Do politického uspořádání radnice ale promluví také dva další subjekty. Šest zastupitelů získala Koalice pro Českou Třebovou, jejíž součástí je právě odcházející starostka Magdalena Peterková. Podle lídra kandidátky Petra Skopala však jeho politické uskupení nebude ani součástí radniční koalice. Peterková, stejně jako Skopal a další čtyři zastupitelé zřejmě míří do opozice. "Nevzdáme se, ale ctíme vítěze voleb. První jednání nás do opozice nasměrovala. Vše se ale rozhodně až na ustavujícím zastupitelstvu," uvedl Skopal.

Jen o jednoho zastupitele méně pak mají Nestraníci. Ty ve volbách vedla Zuzana Nejedlá, kterou ale preferenčními hlasy přeskocil ředitel základní školy Radim Kolář. Právě toto uskupení nejspíše složí koalici s vítězným 3PK.

Martin Netolický
Kdo s kým, vítězové a poražení voleb na Orlicku. Podívejte se obec po obci

Vítězové voleb jednali v pondělí vpodvečer, hejtman a také zastupitel České Třebové Martin Netolický byl součástí těchto povolebních dialogů. Jak bude ale vypadat nové složení českotřebovské radnice, není zatím jasné.