KDO KANDIDUJE V OKRESE ÚSTÍ NAD ORLICÍ? Kompletní kadidátky pro komunální volby najdete ZDE

V obci Cotkytle se tak kromě současného vedení uchází o křeslo starosty například komisař kriminální policie, čtyřiatřicetiletý Lukáš Vávra.

Strážit městský pořádek chce také další policista, šestapadesátiletý Jiří Chalupník se pokusí získat místo starosty v Letohradě. Jeho hlavním rivalem bude zřejmě dlouholetý starosta a nyní také kandidát na senátora Petr Fiala.

Kraj chystá výstavbu nové budovy Střední uměleckoprůmyslové školy v Ústí nad Orlicí
Začínající umělci budou mít v Ústí nové ateliéry. Vyjdou na 190 milionů

Boj o křeslo starosty bude neméně zajímavý v Chocni, kde na prvním místě jedné z kandidátek stojí někdejší starosta a současný krajský radní pro rozvoj a Evropské fondy Ladislav Valtr (ODS), který je ve městě také dobře znám jako spolumajitel nově otevřeného pivovaru Splav. Do souboje ho vyzve například řidič autobusu a kandidát strany SPD Pavel Havelka nebo projektová manažerka Anežka Pavlišová.

Ani mladým není zřejmě jedno, co se v jejich městě či obce děje, a tak na kandidátních listinách nenajdeme jen různé profese, ale také široký věkový rozptyl. Příkladem toho je Anežka Macanová, jejíž jméno figuruje na kandidátce KDU-ČSL v městysu Dolní Čermná. Naopak jeden z nejstarších kandidátů na Orlicku je sedmaosmdesátiletý Josef Krátký, který kandiduje za komunisty v Lanškrouně.

V některých obcích výsledky voleb zřejmě překvapivé nebudou. Příkladem toho může být obec Lukavice, která se nachází nedaleko Žamberka. Hlavou obce by se měla znovu stát současná starostka Ilona Severová, záda ji pak zřejmě bude i nadále krýt současný místostarosta Antonín Vítek.