Tipy Deník

Vlastimil Vondruška

Akce již skončila

S ohledem na velký zájem jsem nucen požádat pořadatele, aby zatím neposílali další objednávky (rok 2017 jsem už uzavřel a rok 2018 je rovněž obsazen). Omlouvám se a děkuji.“ Tento text má na svých internetových stránkách známý historik, publicista a spisovatel PhDr. Vlastimil Vondruška, CSc. Svědčí to o skutečnosti, že na zájem čtenářů si autor mnoha knih, především v žánru historické detektivky, rozhodně nemůže stěžovat – vždyť jeho knihy patří dlouhodobě k nejpůčovanějším titulům v českých veřejných knihovnách. Máme štěstí, že jsme si včas rezervovali termín a můžeme se tedy těšit na pořad s názvem Oldřich z Chlumu – historický román a skutečnost. Jak říká sám autor: „Vyprávění o tom, jak jsem se jako historik dostal k psaní beletrie, o životě spisovatele a také o zásadách tvorby historické beletrie. Přiblížím historické prameny, které jsou k dispozici a jak se dají používat. Pokusím se také naznačit, jak na jejich základě přichází autorská inspirace. Na postavě Oldřicha z Chlumu rozebírám principy středověkého soudnictví a ve společnosti panoše Oty pak milostný život našich předků.“ Vyprávěním se prolínají nejen odborné informace z dějin, ale i zábavné historky ze života. Tento pořad má více než 200 repríz!

26.10.2017 19:00 hod Velký sál Střelnice

26. 10.  (19:00–21:00)
Divadlo Střelnice, Karla Čapka 374
SDÍLEJ:

Akce ve vašem okolí

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT