více >>

Velký okruh - tvrz Hůrka - zimní varianta

Akce již skončila

Velikonoční prázdniny na tvrzi Hůrka - na neděli 1. 4. 2018 je připravena mimořádná prohlídka!

Trasa :
Trasa je vedena vchodovým srubem K - S 12a, po svážnici (šikmý výtah), přes filtrovnu, kolem strojovny/elektrárny, hlavním muničním skladem M1, přes výhybnu, válečnými kasárnami, do skladiště M2 pod dělostřeleckým srubem K - S 11. Zde návštěvníky čeká první náročný výstupu na bojové patro objektu po 285 schodech.
Po prohlídce horního i dolního patra srubu výprava sestoupí zpět do podzemí a přesune se do dalších muničních skladů M2 pod objektem pro dělovou otočnou výsuvnou věž. Opět vyjde až na bojové patro srubu, tentokrát po 297 schodech, a bude mít jednu z mála příležitostí důkladně si prohlídnout místo, kde se měl nacházet jeden z mála plánovaných exemplářů nejvýkonnějšího zbraňového systému čs. opevnění. Poté se skupina po sestupu do podzemních chodeb přemístí pod pěchotní srub K-S 10, kde ji čeká návštěva posledního objektu (166 schodů vzhůru). Zde bude k vidění interiér jediného oficiálně přístupného objektu připraveného pro
osazení kulometné věže, dále střepina podkladového prstence pancéřového pěchotního zvonu o váza cca 3 tuny, stejně jako kompletní originální podkladový prstenec s výrobní číslem č. 64 a logem firmy Škoda Plzeň. Nakonec se celá skupina vrátí do vchodového objektu bez odbočení.

Začátek prohlídky je ve vstupním areálu muzea v 10:00 hodin, předpokládané ukončení prohlídky do 14:00 hodin. V místě je parkoviště, pohodlné zázemí, informační centrum, prodejna suvenýrů a základního občerstvení. Vstupné: dospělí 280,-, děti do 15 let 180,- Kč (pro děti mladší 10ti let není tento typ prohlídky vhodný), rodinné vstupné 700,- Kč (2 dospělí, 2 děti do 15 let). Na tuto speciální prohlídkovou trasu se doporučuje objednat se: hurka@boudamuseum.com, nebo telefon 606 669 888. Objednávkou berou zájemci na vědomí fyzickou náročnost prohlídkové trasy.

1. 4.  (10:00–13:00)
17. listopadu 1938, Králíky
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ