více >>

Oslavy 100 let republiky

Akce již skončila

24. října 
Významná výročí naší státnosti 
Prezentace projektu zpracovaného studenty českotřebovského gymnázia Významná výročí naší státnosti proběhne ve středu 24. října 2018 od 17 hodin v přednáškovém sále muzea. Vstup je volný.

27. října 
Oslavy 28. října: Komentovaná prohlídka pomníků a památných míst 1. světové války
Vycházka s výkladem PhDr. Ludmily Kesselgruberové, PhD. o českotřebovských pomnících a památných místech vztahujících se k 1. světové válce proběhne v sobotu 27. října od 15 hodin. Sraz před budovou gymnázia, předpokládaná doba trvání je cca dvě hodiny. Vstup je volný. 

28. října 
Slavnostní bohoslužba
Ve farním kostele sv. Jakuba Většího proběhne od 8 hodin slavnostní bohoslužba.

Pietní akt u pomníku TGM
Uskuteční se od 10 hodin v parku Čsl. legií za účasti představitelů Pardubického kraje, Města Česká Třebová, Armády České republiky a dalších hostů. Hraje dechová hudba Řetůvanka.

Zasazení lípy republiky
Nová lípa Republiky bude zasazena představiteli Města Česká Třebová v 11 hodin v parku na Tyršově náměstí (u gymnázia).

Koncert ke stému výročí republiky
Slavnostní koncert ke stému výročí republiky se uskuteční od 19 hodin v Malé scéně. V první části zazní skladby v podání italského mužského pěveckého sboru Coro il Rifugio (sbormistr Fabio Triulzi), ve druhé části pak skladby v podání českotřebovského smíšeného sboru Bendl (sbormistři Josef Menšík a David Lukáš). Klavírní doprovod Blanka Poukarová.

Před začátkem koncertu proběhne vyhodnocení fotosoutěže Symboly a připomínky české státnosti a budou odměněni vítězové obou kategorií. Soutěžní fotografie budou vystaveny ve foyer. Soutěž uspořádalo Městské muzeum Česká Třebová, ZUŠ Česká Třebová a další partnerské organizace.

od  24. 10.  (17:00)
do  28. 10.  (22:00)
Česká Třebová
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ