více >>

Mobilizační večer na K5

Akce již skončila

Dne 23. 9. 1938 byla vyhlášena všeobecná mobilizace. Její průběh a odhodlání našich pradědů patří k nejsvětlejším okamžikům naší novodobé historie, následný podpis Mnichovské dohody k nejtemnějším. Chtěli bychom si společně s vámi události roku 1938 připomenout.

Přijměte proto naše pozvání na Mobilizační večer na K5. Moto večera je: "Vítězství není věčné, prohra není fatální. Důležitá je vůle bojovat".

Vysazení Lípy odhodlání – v 16.00 vysadíme Lípu odhodlání. Proč Lípu odhodlání? Mnichov můžeme vnímat mnoha způsoby. Letos bychom chtěli připomenout jeden z nich. Síla společenství - celku, skupiny, národa se pozná v dobách nejtemnějších. Po Mnichovu a následné okupaci se našlo mnoho lidi, kteří to nevzdali, bojovali proti nacistům za svobodu a republiku, která v té době ani fakticky neexistovala, věrni jejím ideálům a hodnotám. Odbojáři, letci, vojáci, četníci, tisíce bezejmenných lidí – nevzdali to, bojovali a vyhráli. A právě jejich památce a jejich vůli a odhodlání bude věnována naše lípa. Na vysazení této lípy se navíc můžete sami podílet. Buď formou účasti na naší symbolické sbírce, která bude brzy zveřejněna, nebo pomocí s vytvořením živého řetězu, který přímo na místě dopraví vodu z nedalekého potoka k nově vysazenému stromku.

22. 9.  (17:00–23:00)
Králíky, Ústí nad Orlicí
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ