více >>

Malířka a spisovatelka Tereza Límanová v České Třebové

Akce již skončila

Pražská malířka a prozaička Tereza Límanová (1965) se poprvé představí českotřebovské veřejnosti výstavou olejů v Kulturním centru, která bude mít vernisáž ve čtvrtek 8. března v 17.00. Obrazy jsou inspirovány interiérem malostranského domu, v němž autorka prožila dětství a který trvale ovlivnil celý její následující život i dílo. Dům byl – dle jejích slov – „plný temných, křivých zákoutí a podivných úhlů“ a „byl (…) zcela zásadní pro mé estetické vnímání tvarů, barev, světel a stínů.“
Sžívání s tímto domem (a posléze jeho ztráta) je rovněž tématem autorčiny prozaické prvotiny z roku 2014 Domeček, která má – snad nevyhnutelně – též výrazné kvality výtvarné; autorka maluje slovy totéž, co barvami na plátno či papír. Ostatně verbální i výtvarný projev jí samé splývají, obojím se snaží vyjádřit identické významy.
Na vernisáži autorka přečte několik stručných pasáží z Domečku, které se přímo vztahují k vystaveným obrazům. Její velké autorské čtení z této knihy se uskuteční v českotřebovské knihovně, kde bude dalším hostem cyklu Blanka Kostřicová uvádí – v pátek 6. dubna v 18.00.
Blanka Kostřicová

6. 4.  (18:00–20:00)
Smetanova 173, Ceska Trebova
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ