více >>

Legiovlak v České Třebové

Akce již skončila

Nádraží v České Třebové je sedmnáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po okresních a dalších městech České republiky. Široké veřejnosti bude Legiovlak v České Třebové přístupný zdarma každý den od úterý 26. června až do neděle 1. července. Ve všední dny od 8 do 18 a v sobotu od 9 do 19 hodin. 

Legiovlak se skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, velitelského, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií. 

Cílem Legiovlaku je zaujmout především nejmladší generaci, a proto budou na Českotřebovsku osloveny základní a střední školy, které mohou exkurze svých tříd objednávat na http://legie100.com/legiovlak  v kolonce Rezervace prohlídky pro školy. Neobjednaným školním skupinám nelze garantovat možnost komentované prohlídky. 

Více na webu Legiovlaku.

od  26. 6.  (08:00)
do  1. 7.  (19:00)
Česká Třebová, nádr., Česká Třebová
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ