více >>

Jablonský Masopust 2018

Akce již skončila

Výzva: Vytvořte alegorický vůz a přidejte se do masopustního průvodu!

Každoroční součástí masopustního průvodu v Jablonném jsou jednotlivci a skupiny v maskách i zdobené povozy s koňmi. Pojďme dát naší letošní masopustní veselici další rozměr v podobě alegorických vozů! Vyzýváme rodiny, sousedy, kamarády, sportovní kluby, spolky: Dejte hlavy a šikovné ruce dohromady a vytvořte, co tu ještě nebylo! Fantazii a provedení se hranice nekladou – nezáleží na tom, přijedete-li s originálně nazdobeným vozíkem či alegorickým vozem velikosti autobusu. . ;-)
A pokud se vám nepodaří vytvořit vůz, vytvořte masku skupinovou či jednotlivou, anebo se zapojte i bez masek.

Sraz masek, povozů s koňmi i alegorických vozů je v 9.30 u Dubu, odkud se průvod vydá na náměstí. Tam proběhne krátký program – převzetí klíče od města, vystoupení dětí z mateřské školky, budou servírovány zabijačkové i pekařské speciality.
Poté se průvod vydá na tradiční obchůzku městem po trase náměstí – parkoviště u hřbitova, projde ulicemi Na Výsluní, Českých bratří okolo kina na Benátky, okolo pošty a stadionu, zastaví se u bytovek
„nad betonkou“, dále bude pokračovat Okružní ulicí se zastávkou na křižovatce ulic Jamenská a Na Vyhlídce a okolo 14. hodiny cestu zakončí U Dubu. Účastníci průvodu se těší na setkání s vámi i ochutnávku občerstvení na trase.
Ve spolupráci s RC Jablíčko proběhne odpolední dětský maškarní rej, na který v 19 hodin naváže masopustní zábava.
Těšíme se na vaši účast.

Za pořadatele - Sdružení pro Jablonné, z.s.
Silvie Serbousková
kontakt: e-mail: info@sdruzeniprojablonne.cz, tel. 605 961 570

10. 2.  (10:00–23:59)
náměstí 5. května 4, Jablonné nad Orlicí
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ