více >>

Autorské čtení – Blanka Kostřicová: Dvě výročí

Akce již skončila

Čtení bude věnováno dvěma z „osmičkových“ výročí letošního roku: 100. výročí konce první světové války a 50. výročí sovětské okupace.
V první části večera zazní povídka Železné cesty inspirovaná prvoválečnou písní Válka na Itálii a autorčinými prožitky z italských Dolomit. Následovat bude několik textů z knihy Blanky Kostřicové Kronika, které jsou pouze mírně upraveným korespondenčním dialogem frontového vojáka (autorčina příbuzného) a jeho nejprve snoubenky, poté manželky (v průběhu korespondence došlo patrně k válečnému sňatku). Dále přečte Blanka Kostřicová svou recenzi (psanou pro literární obtýdeník Tvar) knihy Přišel befel od císaře pána. Polní pošta – příběhy Čechů za první světové války (sestavili Pavla Horáková a Jiří Kamen). Z této knihy bude též prezentováno několik ukázek.
Letos v březnu uplyne právě deset let od křtu jedné ze dvou autorčiných souběžně publikovaných prvotin, knihy Třebovské povídky. (To je další malé jubileum připravovaného večera.) Křest v březnu 2008 započal povídkou Svátek, v níž autorka zachytila své dojmy a asociace vyvolané návštěvou semanínských kasáren v květnu 1990, těsně poté, co je opustila sovětská posádka. Povídka Svátek literární večer tentokrát uzavře.
Spoluúčinkuje Bedřich Ducháček.

19. 3.  (19:00–21:00)
Smetanova 173, Ceska Trebova
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ