Putovní výstava se zaměřuje na dopravu v Pardubickém kraji
KDY: v těchto dnech
KDE: Česká Třebová

Putovní výstava Doprava v Pardubickém kraji byla v pátek 28. května zahájena na nádraží v České Třebové. Návštěvníkům představuje všechny důležité dopravní projekty na různých místech kraje. „Naším cílem je ukázat široké veřejnosti, jak moc je doprava v našem kraji progresivní. Osmnáct panelů představuje všechny důležité dopravní projekty našeho regionu – ať už ty, se kterými se můžeme setkávat už nyní nebo ty, se kterými se setkáme v budoucnu. A rozhodně jich není málo. Věřím, že všichni návštěvníci si výstavu užijí a dodá jim pozitivní energii,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš. Expozice bude putovat po kraji až do konce roku, na každém místě budou panely umístěny vždy měsíc. 13. června se přesune do Litomyšle a následovat bude například Letohrad nebo Pardubice.

Festival Jeden svět představí několik filmů
KDY: do 5. června
KDE: Ústí nad Orlicí

2. června odstartoval v Ústí nad Orlicí festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Po čtyři večery – do soboty 5. června se bude každý den od 20.30 promítat jeden film – buď pod širým nebem v parku za Roškotovým divadlem, nebo v případě špatného počasí v kině Máj v Roškotově divadle. Místo promítání bude potvrzeno vždy dvě hodiny před začátkem na facebooku Jeden svět Ústí nad Orlicí. Více informací o letošním festivalu Jeden svět v Ústí nad Orlicí naleznete na: spousti.cz/aktuality/ 13-rocnik-festivalu-jeden-svet-bude/.

Vydejte se na turistický pochod Mufloní stopou
KDY: 5. června
KDE: Kunvald
ZA KOLIK: 50,- dospělí, 20,- děti

TJ Sokol Kunvald zve veřejnost na 37. ročník pochodu a cyklojízdy Mufloní stopou. Jsou pro vás připraveny dvě pěší trasy a dvě cyklotrasy. Trasy vedou nedalekým i vzdálenějším okolím obce. Startovné 50 korun, děti 20 korun. Užijte si pěknou procházku nebo projížďku. Pochod se kvůli pandemii koná o měsíc později než bývá zvykem.

Areál v Říčkách zahajuje letní sezonu
KDY: 5. června
KDE: Říčky v Orlických horách

Letní provoz odstartuje v sobotu 5. června areál v Říčkách. Připravena tu bude lanová dráha pro pěší i cyklisty, dva traily v bikeparku, jízda na kárách a také půjčovna kol a elektrokol. V červnu je otevřeno zatím pouze o víkendech, v červenci a srpnu každý den - vždy v čase od 9 do 17 hodin. Během letního provozu pojede lanovka v půlhodinových intervalech.

Obrazem Jiřího Fikejze
KDY: do 30. června
KDE: Ústí nad Orlicí

Odložená autorská výstava Jiřího Fikejze, v loňském roce jubilujícího člena Fotoklubu OKO Ústí nad Orlicí je k vidění ve výstavní síni Malé scény do 30. června. Jako host se připojí i jeho dcera, také loňská jubilantka Denisa Fikejzová, která své práce vystaví v prostorách baru.