Máj - lásky čas
KDY: do 6. června
KDE: Vysoké Mýto

Komorní výstava Máj - lásky čas vás přivítá ve vstupní hale Městské galerie Vysoké Mýto. Obrazy, kresby i sochy s erotickým nábojem z galerijních sbírek navozují jarní atmosféru pučení, rozkvětu a nového života.
Akt a ztvárnění erotiky jsou součástí výtvarného umění od jeho samého počátku. Krásu lidského těla zachycují umělci po svém. „Z autorů zastoupených v depozitáři vysokomýtské galerie jsme vybrali ty největší mistry - Antonína Hudečka, Jakuba Obrovského,  Františka Matouška, Jeana Effela, Emanuela Frintu či Václava Macháně,“ sdělila Iveta Danko, kurátorka galerie.

Čtyřicetkrát Filip Dvorský
KDY: v těchto dnech
KDE: Vysoké Mýto

Výstava obrazů vysokomýtského rodáka je průřezem jeho dosavadní tvorby. Připraveny jsou také komentované prohlídky s autorem, na něž je třeba se objednat.

Za zlatým klíčem Rokytenky
KDY: sobota 22. května
KDE: Žamberk

Klub českých turistů, odbor Žamberk, a SVČ, ANIMO, Žamberk, pořádají za finanční podpory města Žamberka turistickou akci 38. ročník pochodu Za zlatým klíčem Rokytenky. Pěší trasy: 5 km (Večerníčkova přírodovědná stopovaná), 8 km, 16 km, 25 km. Cykloturistika: "cílovka", 25 km a 50 km - povinná přilba. V cíli vás čeká diplom, absolventská vizitka, Zlatý klíč Rokytenky a pro děti navíc sladká odměna. Start je průběžný od 8 do 11 hodin na fotbalovém stadionu (vedle koupaliště), cíl otevřen do 17 hodin. Startovné: děti 20 Kč, ostatní 40 Kč, členové KČT s průkazkou 30 Kč.

Betonová stezka patří k nejdelším naučným trasám
KDY: kdykoliv
KDE: Orlické hory

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit na výlet do lesa v okolí Orlických hor, navštivte Betonovou hranici. Naučná stezka Betonová hranice je nejrozsáhlejším naučným okruhem Králické pevnostní oblasti, její začátek a konec leží v obci Mladkov a trasy vedou k Muzeu čs. opevnění – dělostřelecké tvrzi Bouda. Stezka je vedena tak, aby umožňovala několik možných délek okruhů – obě větve naučné stezky (jižní a severní) jsou na několika místech propojeny.

Kociánka rozkvete uměním
KDY: sobota 22. května
KDE: Ústí nad Orlicí

ZUŠ Jaroslava Kociana zve rodiny s dětmi na Kociánku, kde pro ně bude připravena hravá stezka. V zábavné stezce poznají děti všechny vyučované obory, seznámí se s nejrůznějšími hudebními nástroji a zapojí se i do tanečních, výtvarných nebo divadelních aktivit. Akce se koná v sobotu od 10.00 do 16.00 hodin.