KDY: za příznivého počasí: pondělí - neděle 9 – 19 hodin
KDE: Tyršova veřejná plovárna, U Plovárny 328, 566 01 Vysoké Mýto
ZA KOLIK: dospělí 80 Kč, děti 65 Kč, do šesti let zdarma

Byla vybudována již v roce 1933 ze společných prostředků města a tehdejší TJ Sokol, která ji i dlouhá léta provozovala. Od roku 1996 je plovárna v péči Technických služeb města Vysoké Mýto. Však také díky nemalým finančním dotacím města byla zde za tyto léta provedena řada stavebních úprav, včetně výstavby tobogánu, rodinné skluzavky, opravení hlavní památkové budovy, vybudování „Plavčíkárny“ a toalet, upravení vstupní brány a komunikací u hlavní budovy, vybudování vlastního zdroje vody, úpravy chodníků, sportovišť (minigolf, plážový volejbal atd.) a to vše z hlavní myšlenkou zachování původního rázu plovárny.

Rozměry vodní plochy jsou ojedinělé: 106 x 60 m s hloubkou vody od 10 do 160 cm a navíc plavecký bazén o rozměrech 50 x 12 m s hloubkou od 2 do 3 metrů pod skokanskou věží. Polovina vodní plochy má písčité dno. Tobogán má délku 96 m, rodinná skluzavka 19 m. a jejich umístění mezi vzrostlé stromy je unikátní. Celková kapacita plovárny je 2500 osob.

Objem bazénu plovárny je 7000 m3 a napuštění trvá 7 dní. Bazén je neustále průtočný, bez cirkulace. Vodu čerpáme z vlastního vrtu VM4 z hloubky 230 m a tato voda má cca teplotu 18°C. Je zdravotně nezávadná s množstvím minerálních a kovových prvků. Hnědé zabarvení vody na březích a usazeniny na písčitém dně, příp. mírný pach po sirovodíku u vtokového hřibu uprostřed vodní plochy kudy se plovárna napouští, je nezávadný. Voda plovárny je pravidelně kontrolována, jednak odběrem vzorků akreditovanou Orlickou laboratoří v České Třebové a jednak namátkovými kontrolami KHS Pardubice.