více >>

Historický vlak z České Třebové do Hanušovic a zpět

Akce již skončila

Na trať se opět vrací projekt Pardubického kraje Historické vlaky. Každou sobotu až do 29. září vyjíždí pravidelný vlak na Králicko. Staví na čtrnácti zastávkách a cestou můžete vidět zajímavosti Orlickoústecka – například zříceninu hradu Lanšperk, světničku Járy Cimrmana či Muzeum řemesel v Letohradě, vojenské objekty na Králicku či resort Dolní Morava, kde se tyčí oblíbená Stezka v oblacích.

Pravidelný jízdní řád 2018
Historický vlak vyjíždí z České Třebové od 23. června každou sobotu v 8.38 hodin, v Hanušovicích je konečná v 11.22 hodin. Zpět jede z Hanušovic v 14.10 hodin a v České Třebové je v 17.13 hodin.

8.38 Česká Třebová (odjezd 17.13)
8.52 Ústí město (16.55)
9.20 Ústí n. O. (16.52)
9.31 Lanšperk (16.23)
9.37 Dolní Dobrouč (16.17)
9.57 Letohrad (16.11)
10.11 Jablonné n. O. (15.30)
10.20 Těchonín (15.20)
10.27 Mladkov (15.07)
10.35 Lichkov (15.02)
10.47 Dolní Lipka (14.52
10.54 Prostř. Lipka (14.42)
11.00 Červený Potok (14.36)
11.22 Hanušovice (14.10)

Na trati se v průběhu letošních spanilých jízd vystřídají čtyři lokomotivy. Podívejte se, kdy která pojede…

464.202 "Rosnička" (jezdí ve dnech: 23. 6. a 4. 8. 2018)

Tendrová lokomotiva 464.202 (Rosnička) je poslední parní lokomotivou vyrobenou v Československu. Vyrobily ji v roce 1956 Závody V. I. Lenina (Škoda Plzeň). U ČSD sloužila do roku 1975, kdy svoji službu ukončila na horské trati z Olomouce do Jeseníka přes Ramzovou. Patří Národnímu technickému muzeu a je provozována v depu Olomouc.

464.008 "Ušatá" nebo "Bulík" (jezdí ve dnech: 7. 7., 18. 8., 1. 9. a 29. 9. 2018)

Lokomotiva vyrobena v roce 1935 v ČKD Praha. Sloužila ve výtopnách Praha, Trutnov, Havlíčkův Brod a Nymburk. Z pravidelného provozu byla vyřazena v roce 1979 a dále sloužila jako vytápěcí kotel. Pro historický provoz byla zachráněna nadšenci z královéhradeckého depa, kteří v roce 1987 začali práce na její záchraně. Dnes je v majetku Českých drah, a.s., a objevuje se na mnoha nostalgických akcích.

M 286.0001 „Krokodýl“ (jezdí ve dnech: 30. 6., 14. 7., 28. 7., 11. 8., 25. 8., 8. 9., 15. 9. a 22. 9. 2018)

Motorový vůz vyrobený v roce 1962 jezdí s přípojným vozem řady Bmx v prototypovém červeno-šedém nátěru. Nyní je vůz ve stavu muzejních vozidel Českých drah.

433.001 „Skaličák" (jede: 21. 7. 2018)

Tendrová lokomotiva „Skaličák" byla vyrobena v roce 1948 Lokomotivkou ČKD Praha. Její doménou byly tratě bývalé Moravské západní dráhy mezi Prostějovem, Chornicemi, Skalicí nad Svitavou a Třebovicemi v Čechách. Odtud její přezdívka „Skaličák". Z pravidelného nasazení byla vyřazena v roce 1978. Vlastníkem lokomotivy jsou České dráhy a je provozovaná v depo Brno s původním kulatým komínem a dyšnou.

od  23. 6.  (08:38)
do  29. 9.  (17:20)
Okres Ústí nad Orlicí
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ

Chcete tady mít zveřejněný svůj příspěvek? Posílejte ZDE