Někdo sází na seznamky, někdo na kamarády, další to nechává osudu… Co člověk, to jiný způsob seznamování. I slavní občas potřebují trochu popostrčit, aby začali randit. Někdy je z toho láska na první pohled, jindy je potřeba dát tomu druhou nebo i třetí šanci. Třeba jako v případě Blake Livelyové a Ryana Reynoldse. Podívejte se s námi, kde všude se dá najít láska. Možná budete překvapení.

Na nový rok v neoprenu

Se svým dnes už manželem Burakem Oymenem, kterého si vzala v roce 2016, se Tereza Maxová blíže seznámila v roce 2006 na Nový rok v Jihoafrické republice, kde trávila vánoční prázdniny s maminkou a synem Tobiasem. První rande proběhlo velmi netradičně – v neoprenu při potápění v kleci se žraloky. „Toužila jsem zažít potápění se žraloky, ovšem když došlo na lámání chleba, nikdo se mnou nechtěl. Jen Burak do toho šel,“ svěřila se ve své knize Tereza. A nový pár byl na světě. 

Spojila je víra

Manželé Chris Pratt a Katherine Schwarzeneggerová se poprvé potkali na místě, které pro ně osobně hodně znamená. Pratt o jejich setkání řekl: „Seznámili jsme se v kostele.“ Pár, který se zasnoubil po sedmi měsících randění a uspořádal svatbu v červnu 2019, je často vidět, jak spolu chodí na nedělní bohoslužby.

Bál se o její bezpečnost

Herci Jennifer Connellyová a Paul Bettany začali svůj románek poněkud neobvyklým způsobem, když se zasnoubili ještě předtím, než spolu začali oficiálně chodit. „Věděl jsem od prvního okamžiku, kdy jsem ji uviděl, že jsme si souzeni,“ řekl později Paul časopisu People. Děsivé teroristické útoky 11. září 2001 pak způsobily, že Paul Jennifer požádal o ruku ještě předtím, než šli na první rande. Měl o ni strach. 

Rande naslepo

Pohádková romance prince Harryho a Meghan začala, když jim jejich společný známý domluvil v roce 2016 rande naslepo. Navzdory Harryho královskému původu o něm neměla Meghan žádné představy, netušila totiž, kdo je. „Moc jsem o něm nevěděla. Jediná věc, na kterou jsem se známého zeptala, byla: ‚No, a je milý?‘ Protože kdyby nebyl, nemělo by rande smysl,“ řekla v roce 2017 BBC a mnoho lidí tím pobavila.

Seznámil je známý herec

Narodili se ve stejný den s rozdílem pětadvaceti let. Catherine Zetu-Jonesovou a Michaela Douglase seznámil na filmovém festivalu v roce 1998 jejich společný přítel, herec Danny DeVito. Když prý Michael zjistil, že kromě stejného dne narození sdílí s Catherine i vášeň pro golf, sdělil jí, že bude otcem jejích dětí. Svůj slib splnil. Jsou svoji už dvaadvacet let a pořád prý zamilovaní.

Dvojité rande a pak vztah

Herci Ryan Reynolds a Blake Livelyová se seznámili při natáčení filmu Green Lantern. Oba byli v tu dobu zadaní – Ryan byl v té době ženatý se Scarlett Johansson, Blake také s někým randila. A i když se později s partnery rozešli, zůstali přátelé.

„Pamatuji si, že to bylo zábavné, šli jsme na dvojité rande. Ona byla na rande s jiným klukem a já s jinou holkou,“ řekl Reynolds Entertainment Weekly a následně dodal: "Myslím, že nejlepší způsob, jak mít vztah, je začít jako přátelé.“ V roce 2012 se vzali, mají spolu tři dcery a čekají čtvrté dítě.