„V Deníku tato rubrika funguje už několik let. Za tu dobu jsme udělali radost tisícům rodin. Často nám do redakce chodí dopisy a mejly s poděkováním za otištění snímků miminek, nebo naopak s prosbou o zařazení fotek do novin. Cílem této rubriky je vlastně jediné, a to potěšit,“ vysvětluje zástupce šéfredaktora Deníku Martin Nevyjel s tím, že pro letošní rok redakce připravila řadu novinek.

Celá rubrika bude mít novou grafiku i podstatně bohatší zpravodajský obsah.

„Rubriku rozšíříme o rozhovory, příběhy a studie týkající se novorozenců, dětí, maminek a rodičovství. Můžete se těšit na zajímavá témata, například se dozvíte, jak se rodilo ve starověku, historii mateřských škol nebo třeba historii porodních asistentek. Dočtete se také, zda se vyplatí nákupy pro miminko v zahraničí, jaké jsou vhodné matrace pro miminka, ale přečtete si také téma pro zasmání - o nejčastějších hláškách rodičů. Najdete u nás i praktické rady, například jak vybrat správný kočárek nebo jaké vitamíny vaše miminko nejvíce potřebuje,“ popisuje témata, na kterých redakce pracuje Pavla Novotná, která má projekt na starosti.

Už nyní na webu najdete první z novinek, kterou je anketa O nejsympatičtější miminko.

„Hlasovat o nejkrásnější miminko jsme nechtěli, poněvadž pro každého rodiče je právě to jejich miminko úplně nejkrásnější. Takže jsme se rozhodli, že dáme lidem možnost volit takového miminkovského sympaťáka týdne a také měsíce,“ uvedla Pavla Novotná s tím, že každý týden zvítězí v každém z krajů České republiky jedno ze zveřejněných miminek a tito vítězové postoupí do měsíčního finále, v němž se mezi sebou utkají o titul Miminko měsíce.

„Pro vítěze máme připraveny velmi hodnotné ceny. Stejně tak pro každého rodiče, který nám fotku svého novorozence pošle mejlem,“ poznamenala Pavla Novotná s tím, že další novinky bude redakce představovat postupně na webu Deníku.

Pět otázek pro vedoucí projektu Pavlu Novotnou

Kolik miminek týdně v Deníku otisknete? close Pavla Novotná info Zdroj: Se svolením Pavly Novotné zoom_in Pavla Novotná
Každý měsíc se v tisku i na našich webových stránkách představuje na 200 miminek. Jsou z nejrůznějších koutů České republiky.

Jakou cestou můžu dosáhnout otištění fotografie svého miminka?
Pokud se rozhodnete zveřejnit v rubrice své miminko, stačí, když nám jeho fotografii pošlete na e-mail miminka@vlmedia.cz. Posláním fotografie vyjadřujete souhlas se zveřejněním fotografie miminka na platformách Deníku v rámci projektu Miminka a maminky.

Jaké údaje je třeba k fotografii miminek doplnit?
Ke snímků potřebujeme uvést jméno a příjmení miminka, datum narození, míry a bydliště. A kontakt na rodiče, ten stačí e-mailový.

Kdybyste měla jmenovat jednu věc, kterou je projekt originální, která by to byla?
Jednoznačně je to titulní strana s fotkou miminka, kterou od nás každý, kdo nám snímek novorozence zašle, dostane zcela zdarma. První vykouknutí miminka na svět totiž zaznamenáváme na titulní stranu novin, která je spjata s nejdůležitějšími událostmi v daném regionu.

Ale miminka, přesněji řečeno rodiče, mohou také něco vyhrát. Je to tak?
Samozřejmě. Pro miminka, tedy jejich rodiče, chystáme soutěže, které jsou plné pestrých cen, jako jsou například noční projektory, kosmetika pro dětskou citlivou pokožku až po wellness pobyty. Také chystáme speciální letní soutěže, ale ty ještě nyní nemohu prozradit.

Založte svému dítěti rodinné album s titulní stranou novin

Přibylo vám do rodiny miminko? Pošlete nám jeho fotografii, uveřejníme ji ve speciální rubrice a zároveň od nás dostanete unikátní titulní stranu novin ze dne, kdy se vaše dítě narodilo. A hlavní fotka na titulní straně bude právě vašeho dítěte! Chcete mít tuto unikátní památku pro sebe i svého potomka?

Stačí k tomu málo. Pošlete fotografii na e-mail: miminka@vlmedia.cz. Přidejte i jméno a příjmení miminka, datum narození, míry, místo narození. Od nás dostanete titulní stranu s vaším dítětem zpět do 3 dnů na vámi zadaný e-mail, a to vše zcela zdarma. Posláním fotografie vyjadřujete souhlas se zveřejněním fotografie miminka na platformách Deníku v rámci projektu Miminka a maminky.

Hlasujte v anketě O nejsympatičtější miminko close Projekt Miminka a maminky. info Zdroj: Deník/Jan Lakomý zoom_in

Milí čtenáři, v naší anketě O nejsympatičtější miminko můžete každý týden dávat hlasy miminku, které má vaše nejvyšší sympatie. Každou sobotu lze hlasovat pro novou skupinu miminek.

Na konci měsíce děťátko z regionu, které získá absolutně nejvyšší počet hlasů, postoupí do celostátního finále.

Tam se o sympatie utká s dalšími malými vítězi z různých částí republiky.

A následný vítěz tohoto celostátního klání získá originální titul Miminko měsíce.

Současná miminka nasbírala již na 30000 hlasů, zkuste to také a vyhrajte originální ceny.

Zapojte i vaší nemocnici

Přidejte se k nám, zašlete fotografie miminek a rádi představíme nově narozené ratolesti i z vašeho regionu. Navíc pokud se s námi do projektu zapojíte, chceme vám nabídnout bezplatný prostor pro prezentaci vašich tiskových zpráv, rozhovorů, aktualit a předplatné Deníku i časopisů Vltava Labe Media, případně vyhovět vašim nápadům a námětům.

Pro více informací kontaktujte prosím vedoucí projektu Pavlu Novotnou na e-mailu pavla.novotna@denik.cz.