Komerční banka patří do trojice největších bank v ČR a pyšní se více než třicetiletou tradicí. Někomu by se proto mohla zdát poměrně konzervativní. Ale jaká je ve skutečnosti a jak se v ní lidem pracuje?
I přes dlouholetou historii je to firma, která jde s dobou a která uplatňuje moderní zásady fungování. V posledních letech prošla obrovskou proměnou. Dnes má úplně jiný způsob řízení i jiný přístup k zákazníkům – a kromě jiného výrazně investuje i do vzdělávání zaměstnanců. Ti si sami na Komerční bance cení dobrých vztahů na pracovišti a pochvalují si také tvořivou pracovní atmosféru.

Jedním z hlavních lákadel firem hledajících nové posily jsou různé benefity. Prozraďte, kterými zaměstnance hýčkáte u vás?
Myslím, že jsou vysoce nadstandardní: třicet dnů placeného volna, plně hrazené stravenky, cafeterie s množstvím slev, tedy balíček benefitů, z něhož si zaměstnanec vybírá, zvýhodněné bankovní služby, příspěvky na penzijní připojištění, plně hrazené rizikové životní pojištění a další. Co je však pro zaměstnance nejdůležitější, to je náš koncept flexibilních kanceláří, tzv. Smart Office, umožňující přizpůsobit si styl práce, ať už jde o pracovní dobu, nebo místo.

Dejme tomu, že si zájemce řekne: chci kariérně růst, rozvíjet svůj talent, učit se novému. Je Komerční banka správná volba i pro něho?
Určitě ano. Komerční banka je místo, kde se toho každý hodně naučí. Velkou výhodou je, že jsme součástí velké mezinárodní skupiny Société Générale, a nabízíme tak i zahraniční stáže, programy a práci na mezinárodních projektech. Hranice u nás nikoho neomezují, zaměstnanec z pobočky může klidně přejít do pražské do centrály nebo rovnou do Paříže. Opravdu záleží na každém, na jeho motivaci a ochotě vzdělávat se a rozvíjet.

Co nabízí banka vybraným skupinám, jako jsou studenti, ženy na mateřské dovolené, lidé s handicapem atd?
Pro studenty středních i vysokých škol máme připravené stáže, praxe a brigády. Pro vysokoškoláky jsme v loňském roce spustili nový tréninkový program – mohou u nás napsat například i diplomovou či bakalářskou práci.

To, že naše zaměstnanecká politika má smysl, potvrzuje i pravidelné získávání titulu „Top zaměstnavatel roku“.

Rodičům vracejícím se z mateřské a rodičovské dovolené nabízíme částečný pracovní úvazek a podporujeme je i finančně, aby si mohli zajistit chod domácnosti. Otevřeni jsme i spolupráci s lidmi se zdravotním znevýhodněním. Pokud to dané místo umožňuje, jsme schopni přizpůsobit jim nejen pracovní prostředí, ale také pracovní dobu a celkový režim.

Liší se podle vás Komerční banka coby zaměstnavatel od jiných finančních institucí v České republice?
Já sám jsem přišel do Komerční banky před necelými třemi lety a silně vnímám, jak se banka mění. Atmosféra je dnes mnohem uvolněnější, lidé jsou v rámci svých týmů spokojeni a banka své lidi neuvěřitelně podporuje a vzdělává.
A není lhostejná ani vůči okolí, když podporuje udržitelnost v podnikání, znevýhodněné skupiny lidí a kulturní aktivity.

Kdybyste měl uvést tři důvody, proč jít pracovat do Komerční banky, které by to byly?
Každému, kdo se k nám přihlásí, mohu slíbit moderní prostředí, neformální pracovní atmosféru a možnost učit se od nejlepších odborníků na trhu. Jinými slovy, šanci vybudovat si skvělou kariéru.