K požáru dílny do Letohradu vyjížděly v sobotu po půl třetí odpoledne čtyři jednotky hasičů. Při příjezdu hasičů už z dílny šlehaly plameny. "Jednalo se o dílnu o velikosti zhruba čtyři krát tři metry. Poblíž se nacházel další objekt s dřevem a o pár metrů dále rodinný dům. Hasiči tedy museli nejen hasit plameny, ale také před plameny ochránit okolní objekty," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Hasiči museli odvětrat zakouřené prostory. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat v 16.48 hodin. "Místní jednotka zůstává na místě až do 20. hodiny a poté si objekt, až do nedělní šesté hodiny ranní, ohlídá majitel sám," dodala Horáková.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun, z toho 400 tisíc korun je škoda na vybavení dílny. „Uvnitř dílny měl majitel krbová kamna. Kouřovod nebyl dobře proveden. Jedná se tedy o nedbalost. K požáru došlo ve chvíli, kdy nebyl majitel doma," sdělil vyšetřovatel hasičů Jan Kalous. Hasiči uchránili majetek za 200 tisíc korun. Na místě zasahovali hasiči z Letohradu, Žamberku, Jablonného nad Orlicí a Dolní Dobrouče.