Podle počátečních informací operačního byl požár bez škody. „Obyvatelstvo zplodinami a kouřem ohroženo není, koncentrace jsou nízké, kouř stoupá nahoru nad neobydlenou oblast,“ doplnil zhruba dvě hodiny po oznámení operační s tím, že požár se hasičům daří udržet pouze na skládce.

Hustý kouř byl ale vidět velmi daleko. Na událost upozorňovali i lidé na Facebooku, dopravu na silnici I/14 nijak nebrzdila. „Dopravu ale omezují zejména jedinci, co přibržďují, zastavují a fotí si to,“ poznamenal na sociální síti jeden z uživatelů.

Požár byl na Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje oznámen v 10.44 hodin. Jedná se o skládku o rozměrech zhruba 40 x 30 m. "Hasiči museli zřídit tři čerpací stanoviště. Hasiči do vody přiměšují smáčedlo, a to z důvodu lepšího průniku vody do skládky," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková s tím, že zásah je pro hasiče náročný. "Zásah je pro hasiče náročný. Je větší spotřeba pohonných hmot a smáčedla. Hasiči měří koncentrace zplodin v ovzduší. Hodnoty jsou minimální a vítr vane kouř nad neobydlenou část území. Zplodiny hoření by neměly ohrozit obyvatele v okolí. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 14.28 hodin," dodala. 

Starosta obce zařídil stravu a pitný režim pro zasahující hasiče. Na místo byla povolána i zdravotnická záchranná služba, aby v místě události ošetřila dva dobrovolné hasiče, kteří zkolabovali vyčerpáním. "Jednalo se o dva hasiče kteří byli při 
hašení požáru vystaveni vysokým teplotám. V důsledku toho se organismus těchto dvou mužů jednoho středních let, druhého staršího přehrál," potvrdil mluvčí krajských záchranářů Aleš Malý s tím, že oba muži byli po ošetření převezeni do Orlickoústecké nemocnice. 

"Pomocí techniky – bagru a nakladače byla skládka rozhrabována a dohašována hořící zbylá ohniska. Hasiči rozebírali celé odpoledne místo požáru a na místě poté zůstalo šest jednotek hasičů na dohled," informovala pak v podvečer mluvčí hasičů Vendula Horáková.