“Pomocí traktoru se podařilo rozorat a tím ohraničit pole tak, aby se plameny nerozšiřovaly dále. Velitel zásahu hlásil operačnímu důstojníku lokalizaci požáru v 13.05 hodin a zcela zlikvidován byl v 13.52 hodin,” popsala situaci mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Na místě byl také vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že se požár rozšířil od silnice a nejspíš se jedná o úlet jisker z výfukového nebo brzdného systému na voze. 

“Škoda byla předběžně vyčíslena na 75 tisíc korun na vzrostlém ječmeni. Uchráněn před plameny byl vzrostlý les v hodnotě 2 miliony korun,” sdělila Horáková.

close U Chocně hořely tři hektary pole s ječmenem. Hasičům ztěžoval práci vítr a horko info Zdroj: HZS Pardubického kraje zoom_in U Chocně hořely tři hektary pole s ječmenem. Hasičům ztěžoval práci vítr a horko

K dalšímu požáru porostu poblíž lesa u Tatenic na Orlickoústecku vyjížděly po 13. hodině čtyři jednotky hasičů. “Jednalo se o požár hrabanky. Požár se naštěstí podařilo hasičům včas zachytit, aby se nerozšířil dále,” řekla mluvčí hasičů.

Hasičům ztěžuje práci vítr a horké počasí, proto žádají, aby lidé nerozdělávali oheň v přírodě, zejména v lesích, nevypalovali trávu, neodhazovali cigaretové nedopalky na zem, nepoužívali přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.