Do společnosti Recycling - kovové odpady se ve čtvrtek 18. listopadu krátce po půl deváté ráno vydaly dvě jednotky hasičů. "Od samého počátku této události byli na místě vyšetřovatelé a kriminalisté, kteří se případem intenzivně zabývají. Pro zjištění možné příčiny výbuchu požádal vyšetřovatel hasičů o spolupráci i pyrotechniky Policie České republiky," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Recycling - kovové odpady, a.s. se ve svých prostorách zaměřuje na "ekologickou likvidaci autovraků a kovového odpadu".

Podle oznamovatele mělo dojít k výbuchu ve ventilátoru linky na drcení kovového odpadu. "Následný požár uhasili zaměstnanci vlastními silami," řekl vyšetřovatel hasičů Miroslav Vašák.

Vyšetřovatelé poté stanovili několik možných verzí příčin požáru a výbuchu, které jsou nyní dále prověřovány. Jednotka profesionálních hasičů z Vysokého Mýta na místě v den exploze ihned provedla po svém příjezdu průzkum místa události. Vzhledem ke skutečnosti, že všechna drobná ohniska požáru byla již uhašena, předal velitel zásahu místo události vyšetřovateli hasičů a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Psali jsme:

Ilustrační foto
V Mýtě došlo k výbuchu na recyklační lince. Škoda se odhaduje na 30 milionů

Vyšetřovatel hasičů ve spolupráci se zástupci společnosti provedl ohledání místa události a zjistil, že výbuch značně poškodil recyklační linku. Původně odhadovaná škoda 30 milionů, bude zřejmě mnohem vyšší.

„Je velmi pravděpodobné, že po obhlídce recyklační linky výrobcem, bude vzniklá škoda ještě mnohem vyšší, protože tato moderní a vysoce sofistikovaná linka je v ČR pouze jedna jediná a byla postavena na zakázku a dle požadavků společnosti Recycling –kovové odpady. Hodnota celé recyklační linky je přes tři sta milionů korun,“ uvedl Vašák.