Ve středu před 17. hodinou vyjely hasičské jednotky na Orlickoústecku k požáru pole a lisu do Velké Skrovnice. "Zasaženo je pole 30 x 10 metrů a poškozen je zcela lis na kulaté balíky. Včasnou reakcí řidiče, který hořící lis odpojil nedošlo k poškození traktoru," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. Odhadovaná škoda je 600.000 Kč. Příčinou požáru je dle sdělení vyšetřovatele příčin požáru technická závada. 

V úterý odpoledne dokonce v kraji hořely dva kombajny, a to v Lichkově a Ronově.

"V Lichkově došlo k zahoření stroje v motorovém prostoru, odhadovaná škoda je okolo 30 tisíc korun. Uchránit se povedlo hodnoty ve výši 150 tisíc korun. V Ronově není škoda zatím známa, stroj musí být dopraven do servisu, kde proběhne demontáž a následně bude možné stanovit výši škody a uchráněných hodnot. Naštěstí byly v obou případech na kombajnech hasící přístroje a obsluha je včas použila. Kombajny při příjezdu hasičů byly částečně uhašeny a jednotky požáry už jen dohasily a ochladily rozpálené části stroje," sdělila mluvčí hasičů.

Kombajn a s ním i pole hořelo už v pondělí v 18:30 u Rohozné na Svitavsku. Vyjela sem jednotka profesionálních hasičů z Poličky. "Poplach byl vyhlášen i místní jednotce, která na místo přijela první. Požár kombajnu byl již uhašen jeho obsluhou za pomoci hasících přístrojů, dobrovolní hasiči dohasili zbytky plev. Naštěstí na kombajnu a poli nevznikla žádná škoda. Příčinou požáru byly usazené plevy a prach během sklizně. Díky včasnému zásahu obsluhy a místní jednotky se povedlo uchránit stroj a plodiny v hodnotě 550 000,- Kč," dodala mluvčí hasičů.