„Při příjezdu hasičů byla již celá chatka v plamenech. Uvnitř chatky byl muž, kterého se snažil vyprostit z plamenů dobrovolný hasič, který byl první na místě – šel si totiž zabruslit a nacházel se v samé blízkosti události. Přes obrovský žár se mu to ale nedařilo. Ochlazoval tak muže, který byl zaklíněn mezi dveřmi zahradní chatky alespoň vodou ze zahradní hadice,“ popsala zásah mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková s tím, že muže vyprostili až hasiči.

Pomáhali i místní policisté. "Choceňští policisté neváhali ani vteřinu a spolu s hasiči z chaty vynesli popáleného muže, ze kterého sundávali spálené oblečení a zahájili život zachraňující úkony. Do oživovacích pokusů se následně zapojila i záchranná služba, která na místo vyslala i leteckou podporu. Vrtulník pak popáleného muže transportoval na specializované pracoviště do nemocnice," konstatovala mluvčí policie Eva Maturová.

Na místě začali pracovat kriminalisté, podle informací policie byl popáleným mužem s největší pravděpodobností sedmdesátiletý majitel chaty.