„Vybudovali jsme pracoviště s nejmodernější technologií, které zrychlí výrobu a zvýší kvalitu našich kolejových vozidel. Díky investici bezmála čtrnáct milionů korun je nyní výroba efektivnější a navíc se značně zlepšilo pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Dokonalá přesnost výpalků usnadní následné výrobní operace – ohýbání, sváření, broušení a lakování," uvedl Josef Bárta, předseda představenstva a generální ředitel CZ LOKO.
„Mám upřímnou radost, když se firmám v našem městě daří, zvlášť když je to česká firma. Každá pracovní příležitost přinese městu vyšší bonitu a tady vidíme moderní a čisté pracoviště pro vysoce kvalifikované techniky a programátory. Přeji si, aby úspěch českých lokomotiv CZ LOKO stále rostl a s ním se rozšiřovala i pracoviště, jako je toto," řekl starosta města Žamberk Jiří Dytrt.
Řezací centrum společnost umístila do Žamberka, kde má provozovnu její dceřiná firma Letohradské strojírny, v níž má majoritní podíl. Strojírny se věnují v Letohradu opravám kolejových vozidel a v Žamberku kovovýrobě. Od roku 2006 se také podílejí na výrobě chladičů, nádrží, ochranných pluhů a kompletní kapotáži pro všechny výrobní řady lokomotiv včetně prototypů.
Vytíženost centra nyní přesahuje 70 procent. Volnou kapacitu společnost nabídne pro kooperace s dalšími strojírenskými podniky.

(tz, zr)