Jan Koubek, vedoucí obchodu Pekařství a cukrářství Sázava.V domácnostech to v prosinci voní vánočním cukrovím, kdy ale začínají přípravy na Vánoce u vás v pekařství a co obnášejí?
U nás v Pekařství a cukrářství Sázava se snažíme přinášet maximální možnou čerstvost pečení po celý rok především prostřednictvím našich prodejen. Přípravy na Vánoce letos až tolik neprožíváme, náš servis musí být stabilní po celý rok. Ale pravda, našich vyhlášených vánoček s mandlemi, které pečeme přímo před zraky zákazníků, prodáváme v těchto dnech několikanásobně více, a tudíž odpovídající příprava přirozeně musí předcházet. Podobné je to s dalšími svátečními specialitami.

Posilujete nějak v předvánočním čase provoz?
Sázava otevřela za poslední rok další dvě úspěšné prodejny, v Kostelci nad Orlicí a v centru Olomouce. Čili výrobu posilujeme po celý rok. Předvánoční čas je ve znamení navýšení výroby na všech provozech, přirozeně nejvíce se všichni zapotíme 23. 12. Budeme připraveni! Pevně věříme, že nám naši věrní zákazníci nedají košem a přijdou do Sázavy.

Vánočky, skořicová štěstíčka, vanilkové rohlíčky, linecká kolečka, to jsou některé výrobky z vaší nabídky. Připravujete některé produkty speciálně jen v předvánočním čase?
Možná že hitem předvánočního nákupu v Sázavě budou naše novinky: perníky s višněmi nebo kakaové hřebeny s kokosem. Vloni jsme takto odstartovali novinku štrůdlík se špaldou a bylo z toho v létě ocenění MLS Pardubického kraje 2015. Z dlouhodobého hlediska je pro naše zákazníky podstatná nově připravovaná kolekce sladkého bezlepkového pečiva, kterou spustíme v lednu 2016.

Máte například vyčísleno, kolik zhruba upečete vánoček?
Máme, ale nesoutěžíme :-) Hlavní je pro nás to, že si vánočku můžete zakoupit přímo z pece a tuto přidanou hodnotu v našem regionu nenaleznete, tedy pokud je nám známo.

O Vánocích díky vám nemusí být smutní ani ti, kdo nemohou cukr – kolekci DIAna nabízíte nově od letoška. Jaký je o tyto produkty zájem?
Upřímně… minimální, očekávání se nenaplnila. O to více je pro nás směrodatná výše zmíněná kolekce sladkého bezlepkového pečiva, kde se mají zákazníci opravdu nač těšit. Zdůrazňuji, že nejen nemocní celiaci, ale všichni, kdo hledají alternativu ke konvenčnímu pečivu, tak jako například řada slavných vrcholových i amatérských sportovců.

Zohledňujete nějak názory a připomínky zákazníků? Je to třeba důvod pozměnit recepturu nebo přidat nový výrobek?
Hlas zákazníků je pro nás směrodatný od počátku našeho působení. Letos si v Sázavě tak trochu nenápadně připomínáme 25 let od našeho vzniku. Díky hlasu našeho zákazníka jsme vloni v Olomouci, ve vší nesmělé skromnosti, otevřeli prodejnu a díky obrovskému zájmu jsme letos přidali druhou. Zákazníci, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu, nás také žádají o inovace, ani ty už nebudeme dlouho napínat.

A jaký je vůbec výhled do nadcházejícího roku? Můžete prozradit, jestli přijdete s nějakými novinkami?
Jsme velmi sledovaní naší konkurencí a já už toho, myslím, prozradil dost :-) Například náš unikátní vynález s potiskováním chleba pomocí laseru už má v naší zemi dalších osm pekařů… Spíše prozradíme, co se v sázavské pekárně v příštím roce nezmění. Především strategie české nezávislé regionální pekárny, která je otevřená svým zákazníkům, kam můžete přijít na exkurzi a kde je maximální orientace na čerstvost a chuť. Sázava nadále zůstane pekárnou, která si velmi váží našeho regionu, zákazníků a tradičních odběratelů, jako je například Konzum Ústí nad Orlicí.

Pekařství a cukrářství Sázava.