Celkem se do ní přihlásilo 23 výrobců s 65 výrobky. Nejpočetněji je zastoupen okres Ústí nad Orlicí, který reprezentuje 8 výrobců s 28 výrobky v kategoriích masné, pekárenské a mléčné výrobky. Vítězné produkty získají certifikát s právem používat označení Mls Pardubického kraje v obchodní síti. Současně bude probíhat hodnocení potravinářských výrobků veřejností na hlasovacích lístcích s tombolou.

(tz)


Pardubický kraj
Regionální agrární komora
Pardubického kraje

HLASOVACÍ LÍSTEK

„MLS PARDUBICKÉHO KRAJE“ 2008

II.ročník
soutěže o potravinářský výrobek roku 2008 Pardubického kraje proběhne dne
6.září 2008 na pardubickém závodišti na podporu českých výrobků a výrobců


v těchto kategoriích:
I. Mlýnské, pekárenské a cukrářské výrobky
II. Mléko a mléčné výrobky
III. Maso a masné výrobky
IV. Výrobky z medu a ostatní
V. Alkoholické výrobky

Každý účastník má možnost se zúčastnit veřejného hlasování návštěvou tribuny A.
„x“ můžete označit maximálně 3 výrobky
Hlasovací lístek odevzdejte do urny do 15:00 hodin na tribuně“A“.
Výsledky hodnocení potravinářských výrobků veřejností s tombolou proběhnou v 16:00 hodin moderátorem v místním rozhlase.
Výherci si mohou vyzvednout ceny na tribuně „A“ do 18:00 hodin.
…………………………………………………………………………………………………...
Jméno, příjmení:

Ulice,číslo

Město/obec:


Podpis soutěžícího:…………………………………
souhlasím s použitím osobních údajů, pro účely soutěže


„MLSEJME POCHOUTKY Z PARDUBICKÉHO KRAJE“
Seznam výrobků:

A. Masné výrobky
ZŘUD-Masokombinát Polička, a.s.  Farmář
 Rubín
 Grilovací špekáčky
ZEAS, a.s. Pod Kunětickou horou  Játrový sýr
 Kořeněný závin
 Špekáčky speciál
Jatka Lanškroun, s.r.o.  Vepřový bok b.k. česnekový – lis.
 Tatranská klobása
TORO VM a.s.  Selská rolka
 Debrecínský sendvič
 Uzená vepřová kýta nadívaná
Řeznictví Felgr Jiří s.r.o.  Tlačenka
 Felgrova klobása
 Sloupenské špekáčky
 Točený polský salám s cibulí
 Sloupnický tyčový salám
Zemědělské družstvo Rosice u Chrasti  Šunkový salám
 Anglická slanina
 Špekáček
 Kominík
 Rosická klobása
Řeznictví – uzenářství Francouz, s.r.o.  Staročeská paštika
 Radní rolka
 Sedlácká klobása
Klášterecké masné pochoutky a.s.  Klášterecká klobása
 Zbudovská slanina
 Ďábelská klobása
Bocus a.s.  Kyšperské párky

B. Pekárenské výrobky
Pavel Janoš  Pardubický perník – Janoš
Znak města Pardubice
Pekárna HRUBÝ s.r.o.  Čokorohlík
 Vícezrnná houska
 Tvarohové kuličky
 Vícezrnný koláč tvarohový
Statek Uhersko  Košík pudinkový
 Koláč jablka tvaroh
Josef Novotný – zdobený pardubický perník  Prima perníček – dezert s příchutí
a marcipánem
 Pardubický zdobený perník
Štefanovo pekařství – Štefanová Danuška  Chléb žitný se slunečnicovým
semínkem
 Chléb pšeničnožitný
 Pikantní košíček
 Koláč sváteční s náplní ovocnou
borůvkovou
 Linecký košíček s náplní
meruňkovou
 Perníkovo – tvarohový dort
 Linecká kapsa s náplní ovocnou
borůvkovou
Smékalovo pekařství – Duchoslavová Jiřina  Rohlík
 Koláč svatební
 Koláč svatební rohový
 Koláč pouťový
 Pečivo vícezrnné

C. Mléčné výrobky
Choceňská mlékárna s.r.o.  Choceňské pomazánkové máslo
neochucené
 Pomazánkové máslo bílé
Radka Daňková  Dezertní sýr
 Dezertní sýr v oleji
Černilová Marie  Kozí zmrzka
 Kozí jogurt s ovocným želé
Ing. Břetislav Trousil  Sýrové klubíčko
MILTRA B s.r.o.  ŠUHAJ

D. Z medu a ostatní výrobky
Medovinka, s.r.o.  MEDOVINA – bylinná jemná
Evžen Báchor  Křížalový med
 Medoláda
 Přírodní medovina
 Mlsné jazýčky
 Obohacené medy
 Propomed

E. Alkoholické výrobky
IMEX Premium, s.r.o.  Světlý ležák Rychtář Premium

V Ústí nad Orlicí 31.8.2008


Článek do tisku:

AGROVENKOV, obecně prospěšná společnost, informovala nedávno čtenáře o vyhlášeném
II. ročníku potravinářské soutěže „MLS Pardubického kraje“ 2008 na podporu českých výrobků a výrobců v kategoriích masných, mléčných, pekárenských výrobků a dále výrobků z medu a alkoholu, která se koná dne 6. září 2008 od 9:00 hodin na pardubickém závodišti jako součást programu 10. mezinárodní výstavy o koních a lidech. „Koně v akci“.
Do této soutěže je přihlášeno celkem 23 výrobců s 65 výrobky. Z jednotlivých kategorií jsou masné výrobky zastoupeny 9 výrobci, pekárenské výrobky 6 výrobci, mléčné výrobky 5 výrobci a ostatní 3 výrobci.
Z okresů má největší zastoupení Ústí nad Orlicí a Chrudim, z Ústí nad Orlicí je přihlášeno 8 výrobců s 28 soutěžními výrobky.
V kategorii masných výrobků jsou to výrobci: Jatka Lanškroun s. r. o., TORO Vysoké Mýto a. s., BOCUS Letohrad a. s., Klášterecké masné pochoutky a. s. a řeznictví Felgr Jiří s. r. o. Horní Sloupnice.
Z pekárenských výrobců se budou prezentovat Štefanovo pekařství Damníkov a Smékalovo pekařství Vysoké Mýto.
Mléčné výrobky bude prezentovat Choceňská mlékárna s. r. o.
V sobotu 6. září 2008 též proběhne ocenění soutěžících, na kterém se očekává účast ministra zemědělství ČR Mgr. Gandaloviče, prezidenta Agrární komory ČR Ing. Veleby, prezidenta potravinářské komory ČR Ing. Tomana, radního Pardubického kraje Ing. Šilara a také vicehejtmana Pardubického kraje Ing. Línka, pod jehož záštitou je celá akce pořádána.
Vítězné výrobky získají certifikát s právem používat označení na svých výrobcích v obchodní síti.
Současně bude probíhat hodnocení potravinářských výrobků veřejností na hlasovacích lístcích s tombolou.
Soutěžní program bude provázet cimbálová muzika „Kalíšek“ z Brna.

Tímto pořadatelé zvou občany k návštěvě této akce.


Václav Koblížek
předseda správní rady
AGROVENKOVA,o.p.s