Šikovný varhanář vyhrál pivo na celý rok zdarma. O vítězi rozhodli svými hlasy čtenáři Orlického deníku.

Motto:
„Táta nás vždycky učil, abychom řemeslu věnovali maximum, byli poctiví a pokorní.“
Josef Poukar

Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo a že stále ve svém okolí můžete narazit na kvalitní řemeslníky se zlatýma ručičkama, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Orlickoústecka. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.
Josef Poukar k řemeslu „přičichl“ už jako dítě v rodné Světlé nad Sázavou. Od útlého věku šel za svým snem a v patnácti odešel do Prahy studovat obor umělecký zpracovatel dřeva – varhanář. Dnes má restaurátorskou licenci a vrací duši stovky let starým nástrojům, kulturním památkám. Upřímně přiznává, že nejlepší odměnou po práci mu je okamžik předání restaurovaného nástroje a spokojenost zákazníka. „Když člověk dělá řemeslo rád a dává tomu srdce, tak to zákazník pozná,“ říká.
Na Josefu Poukarovi nás zaujala především jeho skromnost a poctivost, se kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prací naprosto spokojeni. Úctu a obdiv jeho práce vzbuzuje také u lidí, kteří nejsou „od fochu“. Jeden z nich, Josef Papáček, ho proto do soutěže nominoval.
„Je to pro mě překvapení. Ti, co byli nominovaní, jsou zodpovědní řemeslníci. Kováře Frantu Bečku osobně znám, vím, co dělá. Pana Velebného sleduji trošku zdálky. Mám z toho samozřejmě radost,“ reagoval upřímně Josef Poukar.
Nemohli jsme se ho nezeptat, jak s odměnou od Velkopopovického Kozla naloží. „Jsem si jistý, že přátelé – a mám jich hodně – mi s výhrou určitě rádi pomůžou,“ dodal s úsměvem.