„Výstava nám umožňuje přímý kontakt se zákazníkem, oslovíme i ty z nich, kteří by do naší prodejny nepřišli nebo nenavštívili naše internetové stránky,“ přiblížil motivaci k účasti mezi vystavovateli Radek Dušek z Lanškrouna, jehož firma představila vedle nabídky kotlů a termostatů i „granule“ dřeva lisovaného pod vysokým tlakem.

Nejen stavebnictví

„Každý rok máme více vystavovatelů a více návštěvníků. Osmašedesát letošních vystavovatelů obsadilo všechny prostory, některé jsem musela předem odmítnout. Výstava je silně regionální, což nebývá zvykem. Na rozdíl od výstav v jiných oblastech je tady kladen důraz hlavně na stavebnictví: ne na nábytek a další dovybavení bytu,“ uvedla Daniela Nevtípilová, manažerka společnosti Omnis. Podle ní prošlo během dvou dnů prostorami kulturního domu kolem tři tisíc návštěvníků.

Banky nechyběly

Na chodbách a v sálech se zájemci o bydlení mohli setkat s nabídkou staveb pro nadstandardní i standardní bydlení, statického zajištění objektů, izolací, podlah, střešních oken, bazénů, barev, kotlů a dalších výrobků i služeb. Nechyběly však ani firmy jiného druhu. „Myslím si, že dneska se musí peněžní ústavy propagovat stejně jako každá firma. Neustálá přítomnost na trhu musí být někde vidět. Vstupovat do mysli lidí musíme pořád, protože klienti zapomínají a stále existuje snaha převálcovat je novými informacemi,“ poznamenal Pavel Lustig, ředitel ústecké pobočky České spořitelny.

„Hypoteční banky nebyly v prvním ročníku naší výstavy vůbec zastoupeny, přitom mají úžasný záběr lidí, kteří se chystají stavět. Jinak takovýchto výstav pořádáme asi pětadvacet ročně. Poznáme, když je povodeň nebo se uvolní státní dotace, když se zlepší úvěrová politika, hrozí zvednutí DPH, to vše se okamžitě projeví na návštěvnosti,“ dodala manažerka Daniela Nevtípilová.