„Jde o nejvýznamnější investici letošního roku. Významně posouvá naše technologické a výrobní možnosti. Podstatně zlepšuje hygienické a bezpečnostní podmínky práce našich zaměstnanců. To pokládám za stejně důležité jako zvýšení výrobních kapacit a rozšíření o výrobu vlastních podvozků motorových lokomotiv i opravy podvozků osobních vozů,“ uvedl Josef Gulyás, generální ředitel CZ Loko.

Kvalitní podvozky jsou důležité pro celkové chování vozidel na kolejích. Jsou zcela zásadní pro klidný chod vozidla nebo třeba komfort jízdy. Pro nové lokomotivy vyvinula společnost podvozky vlastní konstrukce. „Hlavním cílem je zkvalitnění a zrychlení výroby a zvýšení kapacity. Máme možnost rozšířit sortiment o opravy podvozků osobních vozů,“ dodal Josef Gulyás.

Podvozkárna je vybavena novými technologiemi. Zaměstnancům usnadní práci odvětrávané montážní kanály, podvozkový lis nebo nové mostové jeřáby. V nové automaticky řízené výkonové zkušebně dokončených podvozků lze provádět předepsané typy záběhů a zkoušek.

K vybavení patří rovněž diagnostická jednotka s řadou čidel a mimo jiné kamerový systém.   (ik, zdz)