„Koncentrujeme se na klíčový program, na vývoj a výrobu strojů pro předení. Přivedli jsme na trh stroj pro tryskové předení J20, který do té doby produkovala jako jediná na světě pouze japonská firma Murata. Naše společnost hraje v koncernových strukturách důležitou roli. Nejen jako výrobní závod, ale také jako vývojové centrum. Do Ústí nad Orlicí získáváme globální kompetence i další výrobu a montáž. Vzniká tak mnoho nových velice atraktivních pracovních míst. V různém stadiu rozpracování máme čtrnáct projektů, které mají význam pro další rozvoj firmy," říká generální ředitel firmy Jan Lustyk.

Společnost charakterizuje silný důraz na inovace, které jsou realizovány ve vlastním vývojovém centru. Dalšími charakteristickými rysy jsou zaměření na přesnou strojírenskou výrobu textilních strojů a strojírenských komponentů při použití moderních technologií a procesů. Firma zaměstnává šest stovek pracovníků a hledá další.

„Naše společnost aktuálně nabízí uplatnění v mnoha především technických profesích. Nové zaměstnance získáváme z mnoha zdrojů. Spolupracujeme se školami, nabízíme studentská stipendia a praxe. Zaměstnance také interně doškolujeme. Firmu pravidelně prezentujeme veřejnosti. Ve dnech 25. února, 4. a 11. března nabídneme vážným zájemcům o práci na CNC strojích možnost prohlídky obrobny včetně ukázky nových technologií broušení a kalení. Prohlídky se uskuteční vždy od 8 do 16 hodin, všichni zájemci dostanou kompletní informaci o možnostech pracovního uplatnění v naší společnosti," říká vedoucí personálního oddělení Richard Bednář.
Zájemcům o práci v kvalitním prostředí na moderních CNC strojích nabízí Rieter CZ měsíční výdělek od 24 do 30 tisíc korun, širokou škálu benefitů a roční prémie.

(van)