Dosažitelných nezaměstnaných, tedy těch, kteří mohou nastoupit prakticky hned do zaměstnání, bylo 4328. Meziměsíčně poklesl počet těchto uchazečů o 356. Žen bylo stále více než mužů: počet 2419 znamenal 51,2 procenta.

V březnu se zaregistrovalo nově 507 lidí, tedy o třináct méně než v minulém měsíci. Z nově evidovaných bylo třináct samostatně výdělečně činných. Vyřazeno z evidence bylo naopak 835 uchazečů. V registraci se objevilo 296 absolventů škol všech stupňů vzdělání. Největší skupinu z nich vytvořili vyučení uchazeči: tři desetiny nad čtyřicet procent. Míra nezaměstnanosti dosáhla 5,9 procenta z počtu dosažitelných uchazečů, meziměsíčně poklesla o půl procentního bodu. Nejvyšší míru nezaměstnanosti zaznamenávají na Králicku (9,4 procenta) a na Českotřebovsku: osm procent. Nejvyšší celková délka nezaměstnanosti byla na Českotřebovsku – 22,7 měsíce.

Více volných míst

Počet volných míst dosáhl 2244, ve srovnání s únorem vzrostl o sedmadvacet. Po některých profesích byla velká poptávka: například po elektromechanicích, seřizovačích a opravářích, po řidičích nákladních automobilů a tahačů, po nástrojařích, obsluze strojů na výrobu plastových výrobků, zednících a omítkářích, ale i kuchařích, číšnících, servírkách či obchodních cestujících. Celkový počet míst pro pomocné a nekvalifikované pracovníky byl zjevně poměrně nízký: jen šestadevadesát míst.

Přetlak řidičů

Velké rozdíly vykazuje porovnání počtu uchazečů a volných míst v jednotlivých profesích. Mimořádná převaha uchazečů panuje v případě pomocných a nekvalifikovaných pracovníků (1484 na šestadevadesát míst), dále u prodavačů (292 a čtyřiašedesát), u sekretářů a sekretářek je poměr sto sedmdesát šest a třiadvacet. U řidičů osobních a malých dodávkových automobilů je tento poměr volných míst a uchazečů třiaosmdesát na sedm a u ostatních odborných administrativních pracovníků dvě místa pro sedmašedesát uchazečů.