„A bude hůř," říká jeden z posledních mohykánů, kteří zde mají stále svůj obchod, Miroslav Boubín – vedoucí obchodu s dětským zbožím Krtkův ráj. A to i s ohledem na to, že se co nevidět na samé špici třídy otevře obchodní centrum Aupark. „Hodně obchodníků se této konkurence bojí. Náš obchod je však specifický v tom, že tu prodáváme hlavně bazarové věci. A ty asi v Auparku lidé nenaleznou. O své živobytí se tak zatím, s ohledem na Aupark, nebojím. O co mám však strach, je právě Gočárova třída. Jedni sice říkají, že pomalinku umírá, ale dle mého je už dávno mrtvá," míní Miroslav Boubín. Ten by rád, aby si hradecká radnice úbytek obchodů na Gočárově třídě uvědomila a pokusila se ještě zónu zachránit. „Třeba přes různé pobídky," nastínil Miroslav Boubín možné řešení. Právě pobídky mají být cestou, kterou chce vedení města jít.

„Pracujeme na tom. Máme představu, že to půjde mimo standardní směrnici a jednotlivé pobídky budeme řešit individuálně tak, aby zde byl zajímavý mix podnikatelů. Rozhodně nechceme jít jen cestou finančních služeb," okomentovala situaci náměstkyně primátora Romana Lišková. Dodala, že město rozhodně nechce o tuto lokalitu přijít. „Domnívám se, že otevření Auparku tuto lokalitu více zpopularizuje."

Otevření nákupního centra Aupark u křižovatky Koruna v Hradci Králové je na spadnutí. Přesune tento obchodní dům konzumní těžiště východočeské metropole? To prozatím zůstává nezodpovězenou otázkou.

Největší konkurenti se však výrazného přetažení zákazníků neobávají. Nedaleké Atrium, které bylo doposud nákupní „mekkou" v této části Hradce, velké obavy z většího a stálého úbytku zákazníku nemá. „Je pravda, že Aupark se postavil v blízkosti Atria, ale doufám, že se k nám zákaznici vrátí. Hlavně proto, že máme obchody, které v Auparku nejsou," řekla ředitelka Atria Lenka Valentová, která se o budoucnost centra prý příliš neobává. Její slova tak vyvrací spekulace o tom, že by nový obchodní dům u Koruny měl mít výraznější vliv na další chod Atria.

Symbolem konzumu Moravského Předměstí je řadu let obchodní centrum Futurum. Přestože právě pro něj by otevření podobného centra mohlo být konkurencí, ani zde obavy nepanují. „Naše centrum je snadno dostupné z okruhu, nabízíme parkování zdarma a v neposlední řadě u nás sídlí i multikino," uvedla několik důvodů, které podle ní nepovedou k úbytku zákazníků, ředitelka OC Futurum Jana Zbořilová.