Na prodej jsou tkalcovna v Mladých Bukách, úpravna a tiskárna v Rudníku, přádelna a bělidlo v Trutnově a čistírna lnu v Radvanicích. O část Texlenu projevila již dříve zájem textilka Slezan z Frýdku – Místku. Jediným kritériem prodeje je výše nabídnuté ceny. Případný zájemce musí složit kauci ve výši dvanácti milionů a převzít všechny zaměstnance. Lhůta na podání nabídek vyprší na konci srpna.

Ve společnosti původně pracovalo asi devět stovek lidí. Tři stovky z nich ji do dubna letošního roku opustily. Se zbytkem zaměstnanců textilka Texlen stále vyrábí. O prodeji Texlenu bude rozhodovat ustavený věřitelský výbor, který je složen z pěti členů. Ovládá jej Hanácká sladovna Kroměříž a na její návrh byla zvolena i společnost ČEZ a tři menší věřitelé. Banky a jiní věřitelé se do výboru nedostali. Celkem se do konkurzu zatím přihlásilo téměř 250 věřitelů. Jejich pohledávky přesahují 160 milionů korun.

Pokud se nepodaří prodat Texlen i se zaměstnanci, mohl by nastat problém. Na Trutnovsku je malá poptávka po lidech s textilním zaměřením, řekl v červnu ředitel Úřadu práce Zdeněk Šmíd. Krátce před Texlenem skončila v konkurzu i jeho mateřská společnost Texlen Linen. Skupina Texlen v roce 2005 utrpěla ztrátu 23 milionů korun. V únoru se do konkurzu dostala také Tiba ze Dvora Králové a v dubnu loňského roku zkrachovala Tepna Náchod.