VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ústecký Orling pomáhá léčení bolesti kloubů

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – Účinnost a bezpečnost Geladrinku z Ústí nad Orlicí byla potvrzena podle náročných pravidel „Medicíny založené na důkazech“.

5.4.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

Klinickou studii zkoumající vliv chondroprotektiv na příznaky osteoartrózy prezentovali v Praze zástupci Revmatologického ústavu. Práce prokázala významný rozdíl v poklesu bolestivosti kolenních kloubů na 95procentní hranici pravděpodobnosti mezi českým přípravkem Geladrink Forte a neúčinným placebem po tříměsíční léčbě. Kolagenní arthronutraceutikum od společnosti Orling z Ústí nad Orlicí je tak jediným komplexním přípravkem na světě s účinností objektivně potvrzenou klinickou studií podle zásad “Medicíny založené na důkazech”.

Bezpečný preparát

Jeho unikátnost spočívá v kombinaci vysokých obsahů účinných kolagenních peptidů a symptomaticky pomalu působících látek označovaných jako SYSADOA, která doporučují odborníci z Evropské ligy proti revmatismu. Placebem kontrolovanou a dvojitě zaslepenou studii, kdy ani lékař neví, co pacient užívá, provedl autorský tým vedený ředitelem Revmatologického ústavu profesorem Karlem Pavelkou. Na pěti specializovaných pracovištích v Praze, Brně, Pardubicích, Ostravě a v Českých Budějovicích bylo do 90denního průzkumu zařazeno 150 pacientů s osteoartrózou kolena. Klinická studie objektivně prokázala pozitivní vliv složení Geladrinku Forte na pokles bolestí kloubů. Unikátní kombinace kolagenních peptidů, chondroprotektiv, resp. SYSADOA, antioxidantů a dalších látek podporujících metabolizmus kloubních tkání napomáhá komplexnímu přístupu v léčení příznaků nejen osteoartrózy, která postihuje až 12 procent populace.

Podle hlavního řešitele studie a ředitele Revmatologického ústavu v Praze prof. Karla Pavelky byl rozsah snížení bolesti u pacientů léčených preparátem Geladrink Forte v rozsahu jako při užití nesteroidních antirevmatik. Ta však vyvolávají řadu nežádoucích účinků. “Některé mohou být i život ohrožující, jako například žaludeční vředy komplikované krvácením. Naproti tomu Gela〜drink je preparát naprosto bezpečný,” zdůrazňuje profesor Pavelka. Geladrink Forte, jediný přípravek na světě s účinností objektivně potvrzenou klinickou studií podle zásad “Medicíny založené na důkazech”, vyrábí Orling, s. r. o., Ústí nad Orlicí. “Práce předních českých revmatologů má zásadní význam pro odbornou i laickou veřejnost, pro lékaře i pacienty. Vědecké objasnění účinnosti kombinovaných kolagenních arthronutraceutik dává totiž možnost jasné volby mezi skutečně efektivními přípravky k ochraně a výživě kloubů a pohybového ústrojí a mezi preparáty, které tento objektivní průkaz nemají,” říká jednatelka společnosti Kateřina Dušková. Orling zaměstnává 35 lidí a v oboru působí 15 let. Spoluzakladatelem firmy je významný český revmatolog a přední odborník na biochemii pojivových tkání, pardubický rodák profesor Milan Adam, který v roce 2003 v Paříži obdržel prestižní cenu UNESCO za celoživotní přínos lékařské vědě.

Export na východ

Orling Ústí nad Orlicí je dnes největším světovým producentem kombinovaných kolagenních arthronutraceutik k ochraně a výživě kloubů a pohybového ústrojí. Na českém trhu s touto komoditou firma zaujímá 92procentní podíl. Největšími tuzemskými odběrateli kolagenních, resp. želatinových přípravků z Ústí nad Orlicí jsou Phoenix lékárenský velkoobchod, Pharmos, Alliance UniChem, Elefant nebo GEHE Pharma. Export společnosti Orling se na celkových tržbách podílí dvaceti procenty a směřuje zejména do východní Evropy a do Asie. K nejperspektivnějším zahraničním trhům Orlingu patří Rusko, Polsko, Turecko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Bulharsko, Slovensko, Ukrajina a Írán.

5.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Futsalisté Nejzbachu vyrobili řadu chyb a gólově pykali

Videosouhrn Deníku – 17.–18. února 2018

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Na Kunětickou horu se vrátí pohádková Kráska a zvíře

Pardubice - Východočeské divadlo spustilo předprodej vstupenek na letošní letní představení na Kunětické hoře.

Dětský domov hledá byt a sbírá hlasy

Dolní Čermná – Letohrad, Lanškroun, Jablonné nad Orlicí či Ústí nad Orlicí. To jsou města, ve kterých aktuálně dětský domov v Dolní Čermné hledá byt pro své svěřence. Činí tak v souladu s transformačním plánem domova, jehož ideou je žít v menších skupinách v běžné domácnosti.

Hradecké letiště by mohlo přijímat letadla z Pardubic

Východní Čechy - Pardubické letiště bude opravovat pojížděcí plochy. Část provozu by mohli převzít v Hradci.

ČSSD povede Hamáček. Ve volbách porazil Zimolu

Hradec Králové /FOTO/ - Novým předsedou ČSSD se stal dosavadní místopředseda Jan Hamáček. Delegáti mimořádného 40. sjezdu strany ho zvolili v neděli odpoledne, svůj hlas mu dalo 272 z nich. Jeho konkurent Jiří Zimola dostal 224 hlasů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT