Rekordní prodej

Soutěž každoročně vyhlašuje Sdružení automobilového průmyslu a v posuzovaných kritériích jsou kombinována růstová a objemová měřítka spolu s produktivitou práce. Hodnotil se hospodářský výsledek, tržby a jejich meziroční změna a přidaná hodnota na pracovníka. Společnost Iveco Czech Republic uspěla v konkurenci 128 firem z oblasti automobilového průmyslu, který je největším a nejúspěšnějším tuzemským výrobním odvětvím. Spolu s ní byly oceněny i firmy Škoda Auto, Behr Czech, Siemens VDO a Hayes Lemmerz Autokola.

Vysokomýtská firma si svůj úspěch zasloužila za výsledky loňského roku, kdy prodala rekordních 2438 autobusů (nárůst o 29,5 procenta oproti roku 2005). V České republice společnost prodala 454 autobusů. Zbývající téměř dvě tisícovky autobusů z Vysokého Mýta zamířily na export, nejvíce z nich (1074 kusů) bylo tradičně vyvezeno na francouzský trh. Tržby společnosti vzrostly na 8,5 miliardy korun (v roce 2005 byly tržby 6,3 miliardy korun).

Úspěšné výsledky firma potvrzuje i v letošním roce, kdy plně najela na výrobu nové výrobkové řady. K úspěšným linkovým autobusům Arway a Crossway se přidává koncem května poprvé představený nízkopodlažní městský a meziměstský autobus Crossway LE. Za prvních pět měsíců letošního roku prodej meziročně vzrostl o 30 procent.

Světová premiéra autobusu Crossway LE se uskutečnila v květnu v Helsinkách, česká premiéra se chystá v první polovině července na zámku v Litomyšli. Za Iveco Czech Republic se zúčastní generální ředitel Daniel Patka, obchodní ředitel Petr Rusek, ředitel konstrukce a vývoje Jiří Vaněk a vedoucí oddělení marketingu a podpory prodeje Radek Novotný.

V 16 zemích světa

Iveco navrhuje, vyrábí a prodává rozsáhlou řadu lehkých, středně těžkých a těžkých užitkových vozů, vozidla pro důlní a stavební průmysl, městské a meziměstské autobusy a speciální vozidla pro požární účely, terénní použití, obranu a civilní ochranu.

Iveco zajišťuje výrobu se svými 24 500 zaměstnanci ve 27 závodech, které se nacházejí v 16 zemích světa, pomocí předních technologií vyvíjených v pěti výzkumných střediscích. Kromě Evropy působí společnost v Číně, Rusku a Turecku, Austrálii a Argentině, Brazílii a Jižní Africe. Přes 4600 servisních míst ve více než 100 zemích zajišťuje podporu ve všech geografických oblastech, v nichž jsou v provozu vozy Iveco.