Městu Chrudim se rýsuje prodej dalších více než čtyř hektarů pozemků v západní průmyslové zóně. O plochy projevuje zájem strojírenská firma Siag, která již v tamější průmyslové zóně působí.

„Společnost Siag požádala město o blokaci 4,3 hektaru dalších pozemků a vše nasvědčuje tomu, že o ně má skutečně vážný zájem. Dosavadní zkušenosti hovoří o tom, že se jedná o solidního partnera," uvedl po pondělním zasedání rady města chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček. Záměr prodeje tak radní posunuli k projednání do příštího zastupitelstva.

Starosta Petr Řezníček doplnil, že při uvažované ceně 630 korun za metr čtvereční by firma zaplatila přes 27 milionů korun.

Jako jeden z vedoucích dodavatelů pro energetické odvětví Siag v průmyslové zóně vyrábí především ocelové konstrukce pro větrné elektrárny. „Mezi nejstěžejnější část výroby patří ocelové stožáry, strojní nosníky, nosníky generátorů a další komponenty a vestavné díly," uvádí firma na svém webu.

Firma Siag zajišťuje se dvěma sty zaměstnanci výrobu v halách o rozloze 22 tisíc metrů čtverečních a k dispozici má i skladovací prostory o výměře 88 tisíc metrů čtverečních. Za rok firma zpracuje 29 tisíc tun oceli.

David Souček, technicko – výrobní ředitel Siagu, včera Deníku potvrdil, že společnost skutečně zvažuje rozšíření výroby. „S tím by mohla být spojena i nabídka dalších 30 až 50 pracovních míst," upřesnil Souček.

Po navýšení výroby zřejmě ještě vzroste množství nadrozměrných nákladů, jež jsou teď ze Siagu po silnicích odváženy k zákazníkům. S tím souvisí chystané zvětšení několika kruhových křižovatek. K jejich úpravám mělo dojít už letos, ale kvůli rekonstrukci vodovodu a kanalizace na jiných hlavních komunikacích se plán o rok posune.

Po možném prodeji zmíněných pozemků zbudou v západní průmyslové zóně na prodej už jen plochy ve vlastnictví soukromých subjektů. Zbytek ploch ve vlastnictví města si totiž radnice chce ponechat. Například pro zřízení druhého sběrného dvora.