Družstvo má výrobní divizi, která produkuje okna pro autobusy, trolejbusy, tramvaje, osobní vagony, lokomotivy, karavany, dodávky, kabinky stavebních strojů a speciální nákladní vozy. Výrobu díky novému zázemí rozšíří. „Zemědělská výroba ale u nás tvoří šedesát procent. A rádi bychom, aby to tak zůstalo," uvedl Zdeněk Burda.

V choceňském podniku se kluzáky nikdy nezačaly vyrábět. Bývalý vlastník, společnost Schempp-Hirth, v roce 2006 dostavěl administrativní budovu, výrobní haly nedokončil a ocitl se v insolvenci.

Družstvo letos vydražilo areál za 27,4 milionu korun, odhadem dalších 20 milionů korun ještě investuje. Aby mohlo v areálu rozšířit výrobu oken, musí získat všechna stavební povolení, dokončit kolaudaci administrativního objektu a provést stavební úpravy výrobních prostor.

„Máme sklady různě rozmístěné, budeme je mít na jednom místě. Plánujeme tam také přesunout administrativu celého družstva," doplnil Burda.
ZOD Zálší existuje od roku 1991 a vzniklo spojením 17 družstev. Zabývá se rostlinnou i živočišnou výrobou. Okna pro dopravní prostředky vyrábí od roku 1987. Zároveň vlastní lisovnu termosetů, která je v provozu od roku 1976. Loni podnik utržil 367 milionů korun a vykázal hrubý zisk 42 milionů korun. Na plné úvazky zaměstnával v přepočtu 260 lidí.