Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Zařízení pro seniory vybuduje zahradu s altánem
Zařízení pro seniory vybuduje zahradu s altánem

Na horách budou všichni

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Pardubický kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Lyžování pro děti s handicapem, Centrum pro předškoláky Amálka, Klauniáda pro seniory a Vybavení volnočasové herny pro děti s PAS.

Prvním je obecně prospěšná společnost Středisko rané péče v Pardubicích s projektem Lyžování pro děti s handicapem. Jeho cílem je umožnit dětem s handicapem trávit aktivně volný čas spolu s dalšími členy rodiny. Během tří jednodenních lyžařských kurzů si 25 dětí s dětskou mozkovou obrnou, mentálním postižením, nebo poruchou autistického spektra z Pardubického kraje vyzkouší lyžování.

„Lyžování je pro vrstevníky těchto dětí běžnou dovedností. My jim nejen umožníme sociální inkluzi, ale zlepšíme i informovanost veřejnosti o možnostech sportování dětí s handicapem,” říká Blanka Brandová ze Střediska rané péče v Pardubicích. Kurzy proběhnou od ledna do března příštího roku.

ROZHODNĚTE I VY
- Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
- Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
- Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
- Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
- Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. Prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
- 14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.